Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 424

Vörösmarty Mihály: Zalán futása. Tizenkét képpel. Bp., 1886, Méhner Vilmos. 224 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kisebb kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
18069.

Rufpreis:
2 000 HUF
[Hoffmann, Alexander Friedrich Franz]: Próbák. Elbeszélés az ifjúság számára. Hoffmann Ferenc után ford.: Kún Béla. Bp., 1873, Athenaeum. 115 p + 4 t. Négy egészoldalas acélmetszetű illusztrációval. Átkötött, kissé sérült félvászon-kötés, sérült, kissé kopott borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, néhány lapon körbevágásból adódó lapszéli hiánnyal.
18070.

Rufpreis:
1 800 HUF
Károlyi Gyula: A pakfong város (Marion). Elbeszélés egy újságíró följegyzéseiből. Bp., 1909, Pázmáneum. 207 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, hiányos borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, szakadt műanyag védőborítóban.
18071.

Rufpreis:
1 200 HUF
Aszlányi Károly: Özöngáz. Bp., 1936, Nova. 276 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
18072.

Rufpreis:
1 600 HUF
György Endre: A pesti városháza. Pillanatfelvételek a városháza és a városháziak életéről. Madaras László rajzaival. Bp., [1928], szerzői magánkiadás (Bíró Miklós nyomdai műintézete). 264 p. Első kiadás. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Sérült, viseltes kiadói papírkötés, sérült borítóval, ragasztott gerinccel, részben szétvált kötéssel, helyenként szakadt lapokkal, kissé sérült lapszélekkel, felvágatlan példány.
18073.

Rufpreis:
1 400 HUF
Új anthológia. Fiatal költők 100 legszebb verse. Összeállította: Babits Mihály. (Bp.), 1932, Nyugat (Hungária-ny.). 157 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, a gerincen az eredeti, aranyozott kiadói vászonkötés egy darabjával, jó állapotban.
18074.

Rufpreis:
3 000 HUF
Verne Gyula: Utazás a tenger alatt. Ford.: Szász Károly. Bp., é.n., Fraklin-Társulat. 272 p. Ötödik kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
18075.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
11
Nyírő József: Az elszántak. Bp., 1943, Révai. 237 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé hiányos, sérült kiadói papír védőborítóban.
18076.

Rufpreis:
3 000 HUF
Móricz Zsigmond: Szerelem. II., VII. kötet. A násztehén, Kvitt, Dinnyék; A tej, egérfogó. Móricz Zsigmond egyfelvonásosai. Bp., é.n./1918, Légrády Testvérek. 52+65 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, az egyik borító a könyvtesttől elvált.
18077.

Rufpreis:
1 200 HUF
May Károly: A datolya honából. Keleti útirajzok. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp., [1911], Athenaeum. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
18078.

Rufpreis:
3 000 HUF
May Károly: Karácsony. Utazási elbeszélés. Ford.: Szekrényi Lajos. Bp., 1902, Stephaneum. 606 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval és gerinccel, sérült, javított címlappal, kissé foltos lapokkal, helyenként kissé sérült lapszélekkel, tulajdonosi bejegyzéssel és bélyegzőkkel.
18079.

Rufpreis:
3 000 HUF
Verne Gyula: Storitz Vilmos titka. Regény az ifjúság számára. Ford.: Dánielné Lengyel Laura. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 182 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
18080.

Rufpreis:
3 000 HUF
27

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF