Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 175

Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-VI. köt. Világrészek, országok, emberek. I. köt.: Európa. II.köt: Ázsia. III. köt.: Afrika. IV. köt. Amerika. V. köt.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. VI. Magyarország földrajza. Bp., [1936-1937], Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban.  Első kiadás. Teljes, az összes kötettel, az összes térképpel (7 térkép, kötetenként 1-1, kivéve az Amerika kötetnél, abban 2 térképpel.)
15000.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
19
15001.

Rufpreis:
8 000 HUF
Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport és turisztikai intézmények részletes ismertetője. 1940 III. kiadás kiegészítő rész Kelet-Magyarország, Észak-Erdély. Bp., 1941, Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség. Kiadói egészvászon kötés, kivehető térképmelléklettel, gerincnél kissé kopott, egyébként jó állapotban.
15002.

Rufpreis:
8 000 HUF
15003.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
15004.

Rufpreis:
4 000 HUF
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán.Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott
15005.

Rufpreis:
4 000 HUF
Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Negyven képpel és egy térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),404 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, nagyon szép állapotban
15006.

Rufpreis:
4 000 HUF
6 db könyv - Juhász Vilmos: Tibet; Juhász Vilmos: Az inkák birodalma; Emil Ludwig: A Nílus Egyiptomban; Emil Ludwig: A Nílus; Schrenzel: Abesszínia, Afrika Kánaánja; Szemjonov: A föld kincsei. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kötetenként változó állapotban.
15007.

Rufpreis:
5 000 HUF
Manciu-Cuo vigoroso nei fotografi. Die junge Mandschurei in Bildern. Young Manchoukuo in pictures. Hsinking, 1938. Many photos of the occupied China and Chinese. Worn papír binding, kopott papírkötésben.
15008.

Rufpreis:
6 000 HUF
15009.

Rufpreis:
5 000 HUF
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. III. kötet Magyarország I. köt. Bp., 1888, Magyar Királyi Államnyomda, XVI+526 p.+1 (Ormánsági magyar népviselet, hártyapapírral védett kromocinkográfia) t. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
15010.

Rufpreis:
4 000 HUF
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XIII. Magyarország IV. kötete: Dunántúl. Bp.,1896, M. Kir. Államnyomda, XII+600 p.+1 (Rábaközi magyar népviselet, hártyapapírral védett kromocinkográfia) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált, valamint egy színes képtáblával. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
15011.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF