Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 328

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1893., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Harmadik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, egy hártyapapír hiányzik, foxing foltos hártyapapírokkal, a gerincen és az elülső kötéstáblán található apró sérüléstől, valamint a borítón és a gerincen található apró kopásnyomoktól, kis foltoktól eltekintve, jó állapotban.
17413.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
30
Marcus Tullius Cicero: Opera Omnia 2-7. Bécs, 1802, Joseph Dehler. Latin és német nyelven. Kopott kartonált kötésben, tintafolttal, festett lapélekkel.
17414.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Babits Mihály: Az európai irodalom története. Bp.,[1934], Nyugat, (Elek-Fővárosi-ny.), 355 p. Első kiadás. Szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.   A szerző, Babits Mihály (1883-1941) által aláírt példány.
17415.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
35
Magvető. A magyar irodalom élő könyve. Összegyűjtötte: Móricz Zsigmond. Bp., 1942, Kelet Népe. Kiadói papírkötésben. A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) által aláírt.
17416.

Rufpreis:
5 000 HUF
23
17417.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
17418.

Rufpreis:
5 000 HUF
Heltai Gáspár: Egy nemes emberről és az ördögről való História mellyet egyéb fabulákkal és lőtt dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár írásaiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. Kozma Lajos 4 egészoldalas fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel illusztrált. Gyoma, 1942, Kner Izidor-ny., 95+1 p.+ 4 (Kozma Lajos egészoldalas illusztrációi) t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17419.

Rufpreis:
3 000 HUF
Kosztolányi Dezső: Alakok. Molnár C. Pál szövegközti illusztrációival. Bp.,[1929], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 144+1 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
17420.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
18
Csokonai Vitéz Mihály: Békaegérhartz. Homerus Batrachomiomachiája vagy a béka és egér-hartz travesztálta, vagy a mostani időkhöz alkalmaztva görögből magyarra fordította s hét sorú versekbe foglalta Cs. Vitéz Mihály. Rajzokkal csínosította néhai Mata János tervei nyomán ifj. Mata János. Mata János tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Koczogh Ákos. Debrecen, 1957, Déri Múzeum Barátainak Köre Kiadása, (Alföldi-ny.), 82+1 p. Benne könyvjelzővel, rajta id. Mata János fametszetével. id. Mata János egyetlen megmaradt eredeti fametszete a Békaegérhartzhoz. Kiadói félvászon kötésben, kiadói javított papír védőborításban, tulajdonosi névbélyegzővel.   Készült 2000 számozott, és ebből 100 kézzel színezett példányban. Számozott (2000/0009.), kézzel színezett példány.
17421.

Csokonai Vitéz Mihály: Békaegérhartz. Homerus Batrachomiomachiája vagy a béka és egér-hartz travesztálta, vagy a mostani időkhöz alkalmaztva görögből magyarra fordította s hét sorú versekbe foglalta Cs. Vitéz Mihály. Rajzokkal csínosította néhai Mata János tervei nyomán ifj. Mata János. Mata János tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Koczogh Ákos. Debrecen, 1957, Déri Múzeum Barátainak Köre Kiadása, (Alföldi-ny.), 82+1 p. Benne könyvjelzővel, rajta id. Mata János fametszetével. "id. Mata János egyetlen megmaradt eredeti fametszete a Békaegérhartzhoz." Kiadói félvászon kötésben, kiadói javított papír védőborításban, tulajdonosi névbélyegzővel. 'Készült 2000 számozott, és ebből 100 kézzel színezett példányban.' Számozott (2000/0009.), kézzel színezett példány.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
28
Szabó Lőrinc: Reggeltől estig. Egy repülőutazás emléke. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp.,1937, Magyar Bibliofilek Szövetsége, (Gyoma Kner Izidor-ny.) Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
17422.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Latinovits Zoltán: Ködszurkáló Bp., 1973. Magvető Kiadó Papírkötésben
17423.

Rufpreis:
6 000 HUF
Balázs Fecó: Évszakok. H.n., 1998, magánkiadás. Kiadói papír kötésben. A művész, Balázs Fecó (1951-2020) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekes, zenész, zeneszerző által dedikált.
17424.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF