Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 328

17437.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Fekete István: Bogáncs. Cselényi József rajzaival. Bp.,1957, Ifjúsági. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstáblán tintával felírt címmel, egy lapon (323.) tintás folttal.
17438.

Rufpreis:
2 000 HUF
Fekete István: Köd. Bp.,1967, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadt papír védőborítóban
17439.

Rufpreis:
1 000 HUF
Lengyel Laura: Elbeszélések. Bp., 1904, Rákosi Jenő, 211+1 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott felső lapélekkel, az illusztrált elülső papírborítót is bekötötték, kissé kopott borítóval.
17440.

Rufpreis:
4 000 HUF
Sajó Aladár: A császár kenyerén. Történetek a kaszárnyából. Bp., 1900, Rákosi Jenő, 156+1 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, aranyozott felső lapélekkel, az illusztrált elülső papírborítót is bekötötték, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
17441.

Rufpreis:
4 000 HUF
17442.

Rufpreis:
4 000 HUF
Zsoldos László: Egy kosár szamóca és más elbeszélések. Bp., 1904, Rákosi Jenő, 218+6 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval.
17443.

Rufpreis:
4 000 HUF
Havas István: Az ivadék. Elbeszélések. Bp., 1906, Rákosi Jenő, 251+2 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval.
17444.

Rufpreis:
4 000 HUF
Szabó László: Jókai élete és művei. Bp., 1904, Rákosi Jenő, 1 t.+367 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal. A borítón: A Kolozsvári egyetemi Diákasztal és Diákotthon Könyvkiadó és Könyvterjesztő Vállalata. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
17445.

Szabó László: Jókai élete és művei. Bp., 1904, Rákosi Jenő, 1 t.+367 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal. A borítón: 'A Kolozsvári egyetemi Diákasztal és Diákotthon Könyvkiadó és Könyvterjesztő Vállalata.' Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.

Rufpreis:
2 400 HUF
Alexandra Rachmanova: Egy orosz diáklány naplója I-III. köt. I. köt.: Szerelem, cseka, halál... II. köt.: Házasság a vörös viharban. III. köt: A bécsi tejesasszony. Ford.: Benedek Marcell. Bp.,én.,Dante,(Pátria-ny.), 470 p.; 416 p.; 320 p.; A borítók illusztrációi Dér Alice és Rohonyi Károly munkái (Chy-Dér.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítókkal, az I. kötetből 3 kijáró lappal, foltosak.  A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
17446.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
Scossa Dezső: Amor Verus. Könyves Kálmán Regénytára. Pataky László eredeti rajzaival. Bp., 1893, Könyves Kálmán. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, foltos, kissé kopott borítóval.
17447.

Scossa Dezső: Amor Verus. "Könyves Kálmán" Regénytára. Pataky László eredeti rajzaival. Bp., 1893, "Könyves Kálmán". Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, foltos, kissé kopott borítóval.

Rufpreis:
2 400 HUF
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp.,1948., Egyetemi Nyomda. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, ex libris-szel.
17448.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF