Dr. Aujeszky Aladár: A baktériumok természetrajza. Bp., 1912, Kir. Magyar Természettudományi Társulat.189 rajzzal és 5 melléklettel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.