Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 356

17494.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
17495.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
[Kotzebue, August von (1761-1819)]] Kotzebue: A szeretsen-rabok. Valóságos történeten épült érzékeny játék. Három felvonásokban. Szerezte: - -.Az eredeti kiadás szerént fordította: Kozma Gergely. Pozsony-Pest, 1802, Füskúti Landerer Mihály, 124 p. Korabeli félbőr-kötés, a lapok szélein kisebb-nagyobb szakadásokkal, két lap sarkán hiánnyal, egy lapon javítással, kissé foltos lapokkal. Ritka!
17496.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Petőfi Sándor összes költeményei 1842-1846. I. köt.: 1842-1844. [Pest, 1848, Emich Gusztáv], 1 (címkép,acélmetszet, Barabás Miklós-Tyroler József mellképe a költőről) t.+2+390+4 p. Második kiadás. Hozzá tartozik: Petőfi Sándor újabb költeményei. 1847-1849. I-II. kötet. Pest, 1861, Emich Gusztáv, 2+284+IV;2+IV+288 p. Második, javított kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Petőfi Sándor aranyozott mellképével az első kötéstáblán, márványozott lapélekkel, az 1848-as I. kötet: az első kötéstábla elvált, a címlap sérült, foltos, az ezt követő két lapon kis lyukkal, az első 14 lap kijár (a 18. oldalig), foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzőkkel, a 1861-es két kötet: az I. kötet kopott borítóval, javított, kopott gerinccel, egy lap foltos,a többi lap kissé foltos, a II. kötet: kopott borítóval, sérült gerinccel, elvált hátsó kötéstáblával, egy kissé sérült (III/IV.) és egy sérült (1/2) lappal, a sérült lap foltos, a többi lap kissé foltos, magánkönyvtári bélyegzőkkel, ecsedi Csapó J. possessori névbélyegzéseivel.
17497.

Petőfi Sándor összes költeményei 1842-1846. I. köt.: 1842-1844. [Pest, 1848, Emich Gusztáv], 1 (címkép,acélmetszet, Barabás Miklós-Tyroler József mellképe a költőről) t.+2+390+4 p. Második kiadás. Hozzá tartozik: Petőfi Sándor újabb költeményei. 1847-1849. I-II. kötet. Pest, 1861, Emich Gusztáv, 2+284+IV;2+IV+288 p. Második, javított kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Petőfi Sándor aranyozott mellképével az első kötéstáblán, márványozott lapélekkel, az 1848-as I. kötet: az első kötéstábla elvált, a címlap sérült, foltos, az ezt követő két lapon kis lyukkal, az első 14 lap kijár (a 18. oldalig), foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzőkkel, a 1861-es két kötet: az I. kötet kopott borítóval, javított, kopott gerinccel, egy lap foltos,a többi lap kissé foltos, a II. kötet: kopott borítóval, sérült gerinccel, elvált hátsó kötéstáblával, egy kissé sérült (III/IV.) és egy sérült (1/2) lappal, a sérült lap foltos, a többi lap kissé foltos, magánkönyvtári bélyegzőkkel, "ecsedi Csapó J." possessori névbélyegzéseivel.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Jules Verne: Les Enfants du capitaine Grant. Les Voyages Extraordinaires. Collection Hetzel. Illustrations par Riou, gravées par Pannemaker. Paris,(1929.),Libraire Hachette, 4+620 p. Francia nyelven. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, a gerincen javításnyomokkal, a borítón kis kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
17498.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Lengyel Menyhért: Egyszerű gondolatok. Bp., 1918., Pallas-ny., 109+3 p. Balázsfy Rezső (1885-1973): Lantos Ernő könyve, papír, klisé, sérült, hiányos. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés. Első kiadás.
17499.

Rufpreis:
4 000 HUF
17500.

Rufpreis:
5 000 HUF
Baltazár Dezső: A próbáltatások idejéből. I. rész. A forradalom idején. II. rész. Az oláh megszállás idején. III. A visszahatás idején. Debrecen,1929., Méliusz, 4+216 p. Átkötött félvászon-kötés, Jóba Elek-kötés (Nyíregyháza), kopott, foltos borítóval.
17501.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Lakatos Sándor: Rajta párok táncoljunk! Tánckedvelők könyve. Útmutatás a korszerű tánc és ezzel kapcsolatos illem elsajátítására a művelt társas körben. Különös tekintettel a mindennemű kör- és társas táncok, valamint a táncmulatságok szervezése és rendezésére. Képekkel és tánc-ábrákkal. Nagykanizsa, é.n. [1876-1885 kr.] ,Wajdits József, 1 (címkép) 10+215 p. +1+10 t. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
17502.

Rufpreis:
6 000 HUF
Szolzsenyicin, Alekszandr: A Gulag szigetvilág. Szépirodalmi tanulmánykísérlet. 1-3. köt. Bp., 1993, Európa. Kiadói egászvászonkötésben, műanyag védőborítóval, jó állapotban. Első teljes szövegkiadás.
17503.

Rufpreis:
8 000 HUF
Gabo Rindo - Hollódi Gergely: Retró-repró - A magyar gyufacímke. Csao sorozat 03. H.n., 2006, Chelsea. Kiadói papírkötésben, kiadói védőborítóban, újszerű állapotban.
17504.

Rufpreis:
2 000 HUF
Gabo Rindo - Hollódi Gergely: Retró-repró - A magyar kártyanaptár. Csao sorozat 01. H.n., 2004, Chelsea. Kiadói papírkötésben, újszerű állapotban.
17505.

Rufpreis:
2 000 HUF
11

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF