Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 230

Környey Zoltán: Szerelem és halál. Versek. Bp.,[1920.], Lantos Rt.,(Bíró Miklós-ny.),104+8 p. A könyv címlapja és rajzai Jeges Ernő munkája. Kiadói illusztrált papírkötésben, szétvált fűzéssel, kijáró lapokkal, a gerincen kis szakadással. (Ebből a könyvből 2500 példány jelent meg, amelyből 100 számozott, aláírt s kötött készült.) Számozatlan példány. Első kiadás. A szerző által Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939), kritikus, újságíró lányának dedikált példány.
17474.

Környey Zoltán: Szerelem és halál. Versek. Bp.,[1920.], Lantos Rt.,(Bíró Miklós-ny.),104+8 p. A könyv címlapja és rajzai Jeges Ernő munkája. Kiadói illusztrált papírkötésben, szétvált fűzéssel, kijáró lapokkal, a gerincen kis szakadással. ("Ebből a könyvből 2500 példány jelent meg, amelyből 100 számozott, aláírt s kötött készült.") Számozatlan példány. Első kiadás. A szerző által Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939), kritikus, újságíró lányának dedikált példány.

Rufpreis:
3 000 HUF
Nyugat Könyvtár, kolligátum 7 műből, nagyrészt első kiadások. : Ady Endre: Vallomások és tanulmányok, 101+3 p. ;  Csokonai Vitéz Mihály: A özvegy Karnyóné és az özvegy és két szeleburdiak. Vígjáték három felvonásban. Ady Endre: Vitéz Mihály ébresztése, 60+4 p.; Antonio Fogazzaro: Szétfoszlott Idyllek. Őfelsége látogatása. Ford.: Elek Artúr, 52+4 p.; Kaffka Margit: Tallózó évek, 38+2 p.;  Ernest Renan: Az akropoliszi ima. Zsidó faj, zsidó vallás. Henriette néném. Laczkó Géza fordította, 108+4 p.; Capus Alfréd: A kalandor. Vígjáték négy felvonásban. Ford.: Salgó Ernő, 108+4 p.  Móricz Zsigmond: Tragédia. Négy elbeszélés, 62 p. Bp.,é.n.[1911-1910],Nyugat, (Világosság Könyvnyomdai Rt.) Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, papírborítókat nem kötötték be, kissé kopottas borítóval.
17475.

Nyugat Könyvtár, kolligátum 7 műből, nagyrészt első kiadások. : Ady Endre: Vallomások és tanulmányok, 101+3 p. ; Csokonai Vitéz Mihály: A' özvegy Karnyóné és az özvegy és két szeleburdiak. Vígjáték három felvonásban. Ady Endre: Vitéz Mihály ébresztése, 60+4 p.; Antonio Fogazzaro: Szétfoszlott Idyllek. Őfelsége látogatása. Ford.: Elek Artúr, 52+4 p.; Kaffka Margit: Tallózó évek, 38+2 p.; Ernest Renan: Az akropoliszi ima. Zsidó faj, zsidó vallás. Henriette néném. Laczkó Géza fordította, 108+4 p.; Capus Alfréd: A kalandor. Vígjáték négy felvonásban. Ford.: Salgó Ernő, 108+4 p. Móricz Zsigmond: Tragédia. Négy elbeszélés, 62 p. Bp.,é.n.[1911-1910],Nyugat, (Világosság Könyvnyomdai Rt.) Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, papírborítókat nem kötötték be, kissé kopottas borítóval.

Rufpreis:
6 000 HUF
17476.

Rufpreis:
4 000 HUF
Babits Mihály: Jónás könyve. Bp.,(1941), Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., 20 sztl. lev. Második kiadás. Ajándékozási bejegyzéssel. Kiadói félvászon-kötés, kopottas állapotban. Számozott (1400/566.) példány.
17477.

Rufpreis:
4 000 HUF
1940 Erdélyi Kalendárium. Kolozsvár, 1940., Erdélyi Férfiak Egyesülete, 31+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, Dr. Dajbukát Jenő ex libris-szével és névbejegyzésével, 1940-es naptárral a hátsó borító belsején, 12x8 cm
17478.

Rufpreis:
2 000 HUF
17479.

Rufpreis:
70 000 HUF
189,19
205,88
17480.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
17481.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
17482.

Rufpreis:
8 000 HUF
Fekete István: Ballagó idő. Bp., 1970, Móra Ferenc. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.
17484.

Rufpreis:
1 200 HUF
Fekete István: Csend. Bp., 1965., Kozmosz. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17485.

Rufpreis:
1 200 HUF
Fekete István 3 műve: Köd.; Kele, Csergezán Pál rajzaival.; Lutra, Szecskó Péter rajzaival. Bp.,1967-1982, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadt papír védőborítóban és kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborító gerincén kis hiánnyal, valamint kiadói kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült, hiányzó gerinccel.
17486.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF