Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 364

Tóth István: Igazságos Mátyás király. Kis elbeszélések legnagyobb nemzeti királyunk 500.-ik évfordulójára. Bp., 1940, Budai Bernwallner József-ny. Kiadói papírkötésben, szakadozott, sérült gerinccel, megviselt állapotban. A szerző által dedikált.
17669.

Rufpreis:
1 200 HUF
József Attila: Döntsd a tőkét, ne siránkozz. Bp.,1980,,Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kiadói mappában. Hasonmás kiadás. Szabolcsi Miklós-Tasi József: Egy verseskönyv születése c. tanulmányával.
17670.

Rufpreis:
800 HUF
Papp József: Eötvös Loránd University. Bp.,1979,ELTE,(Egyetemi Nyomda), 79 p. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés.
17671.

Rufpreis:
1 000 HUF
Verne Gyula: A tizenötéves kapitány. Fordította: Adorján Andor. Geiger Richárd rajzaival. Bp.,é.n., Forrás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
17672.

Rufpreis:
1 000 HUF
Rakovszky József: Nagypéntek. Az 1735-ös békési és Szegedinácz Péró féle új-kuruc fölkelés története. Bp., 1963, Hazafias Népfront. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.
17673.

Rufpreis:
1 000 HUF
Czigány Lóránt: Pajzán Toldi. A szexuális őserő eposza. Bp.,1998,Kortárs. Kiadói papírkötés.
17674.

Rufpreis:
2 000 HUF
Magyarország kereskedelmi, ipari és mezőgazdasági címtára. Ungarns Adressbuch für Handel, Industrie, Gewerbe und Landwirtschaft. Bp., 1931, RUdolf Mosse magyarországi képviselete Rt. Kissé kopott vászonkötésben.
17675.

Rufpreis:
3 000 HUF
17676.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,27
22,06
Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. (Bp., 1909,) Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.), 140 p.+ 10 t. Szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a hátsó borító kissé sérült, foltos, a címkép hátoldalára egy képet ragasztottak.
17677.

Rufpreis:
2 400 HUF
Vegyes könyvtétel, 2 db:  Mai magyar költők. A fiatal magyar költőnemzedék negyven lírikusának versei. Összeáll. és a bevezetést írta: Dr. Vajthó László. Bp.,1941, Dante. Kiadói félvászon-kötés, a gerincen és a hátsó borítón kis sérüléssel, ajándékozási sorokkal. Benne József Attila, Dsida Jenő, Szabó Lőrinc, Weöres Sándor, Radnóti Miklós, Faludy György és mások verseivel. Megjelent 1800 példányban, ebből 150 kézzel számozott, a többi 1650 számozatlan. Ez számozatlan példány.+ A magyar irodalom pantheonja. 48 portré és életrajz. A bevezető tanulmányt írta: Laczkó Géza. Szerk. és az életrajzokat írta: Szalai Sándor. Bp.,1941,Dante. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, ajándékozási sorokkal. Benne neves költők, írók életrajzával. Közte: Ady Endre, József Attila, Tormay Cécile és mások életrajzával.   Megjelent 5000 példányban. Számozatlan példány.
17678.

Rufpreis:
1 200 HUF
A Pesti Hírlap lexikona. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Javított műbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
17679.

Rufpreis:
100 HUF
0,27
0,29
17680.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF