Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 171

Ladvocat, [Jean Baptiste]: Ladvocat apáturnak ...Historiai Dictionariuma, mellyben régi patriarcháknak, tsászároknak, királyoknak, fejedelmeknek, hadi-vezéreknek, vitézeknek, pogány isteneknek,...egy szóval minden féle tudományban, mesterségben, állapatban, híres embereknek, életek, írásaik, munkáik le-írattatnak. Magyar nyelvre fordította: Mindszenti Sámuel. II. (C-D.) darab. Komárom-Pozsony, 1795, Weinmüller Bálint-ny., 4+483 p.   Korabeli kopottas félbőr-kötésben, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal.
15767.

Rufpreis:
6 000 HUF
Ladvocat, [Jean Baptiste]: Uj historiai dictionarium. mellyben régi patriarcháknak, tsászároknak, királyoknak, fejedelmeknek, hadi-vezéreknek, vitézeknek, pogány isteneknek,...egy szóval minden féle tudományban, mesterségben, állapatban, híres embereknek, életek, írásaik, munkáik le-írattatnak. Magyar nyelvre ki-bocsátotta Mindszenti Sámuel. I. (A-I.) darab. [Ladvocat: Historiai dictionariuma. VII. kötet.]   Pozsony, 1808, Wéber Simon-ny., 8+287 p. Korabeli kopottas kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, a hátsó szennylap belsején jegyzettel, intézményi bélyegzővel.
15768.

Rufpreis:
6 000 HUF
Mutzl Sebestyén: A föld és az emberi-nem őstörténete, Mózes könyve s a tudományos kutatások eredményei szerint. Fordította: V. E. Pest, 1853, Lukács L. és Társa, VIII+342 p.+ 1 t. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapélekkel.
15769.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
15770.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
Bárdossy László: Magyar politika a mohácsi vész után. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi nyomda. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás.
15771.

Rufpreis:
2 000 HUF
Henri Pozzi: Századunk bűnösei. Ford. Dr. Marjay Frigyes. Bp., 1936, Dr. Marjay Frigyes. Átkötött kopottas félvászon-kötés.
15772.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Mályusz Elemér: A konstanzi zsinat és magyar főkegyúri jog. Értekezések a történeti tudományok köréből 9. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, ceruzás aláhúzásokkal, a sarkánál sérüléssel, javított gerinccel. Megjelent 700 példányban.
15773.

Rufpreis:
2 000 HUF
Nemes Mihály: A magyar jelmez fejlődése dióhéjban. Pozsony.Bp., Stampel. Papírkötésben.
15774.

Rufpreis:
1 000 HUF
Dr. Váry Albert: A vörös uralom áldozatai Magyarországon. Bp.,1993, HOGYF Editio,(Szegedi Nyomda.) III. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (1500/0736.) példány.
15775.

Rufpreis:
2 000 HUF
15776.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,35
12,35
Régi és új peregrináció I-II. kötet. Bp.-Szeged, 1993, Nemzetközi Magyar Filológiai Társaság-Scriptum Kft. Kiadói papírkötés. A mű 3 kötetben teljes.
15777.

Rufpreis:
2 000 HUF
15778.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF