Drucksachen

Zahl der Lose: 282

1766 Mária Terézia magyar nyelvű, nyomtatott pátense az úrbérrendezés előkészítéséről. A rendeletet gróf Eszterházy Ferenc főkamarás és Jablanczy József kamarai fogalmazó jegyezte Bécs, 1766. VI. 14. 1 nyomtatott levél, duplafolio. 46x62,5 cm.
12574.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
1769 Bányai László (?-?) apostoli protonotárius, esztergomi kanonok Nagyszombatban nyomtatott hirdetménye a szentév kapcsán, benne XIV. Kelemen Inscrutabili divinae sapientiae kezdetű enciklikájának szövegével az 1770. évi szentév kihirdetéséről, Szerdahelyi Gábor (1742-1813) esztergomi érseki helynökségi irodaigazgató, későbbi besztercebányai püspök ellenjegyzésével, foltos, a hajtások mentén sérülésekkel, rányomott papírfelzetes viaszpecséttel, 92×60 cm
12575.

1769 Bányai László (?-?) apostoli protonotárius, esztergomi kanonok Nagyszombatban nyomtatott hirdetménye a szentév kapcsán, benne XIV. Kelemen "Inscrutabili divinae sapientiae" kezdetű enciklikájának szövegével az 1770. évi szentév kihirdetéséről, Szerdahelyi Gábor (1742-1813) esztergomi érseki helynökségi irodaigazgató, későbbi besztercebányai püspök ellenjegyzésével, foltos, a hajtások mentén sérülésekkel, rányomott papírfelzetes viaszpecséttel, 92×60 cm

Rufpreis:
160 000 HUF
432,43
470,59
1802 A Lotteria játéknak szükséges rendtartása A császári lottéria játék átalakításáról szóló utasítás a 12 krajcáros érme forgalomból való kivonása miatt. 5 p. 36x23 cm.
12576.

1802 "A Lotteria játéknak szükséges rendtartása" A császári lottéria játék átalakításáról szóló utasítás a 12 krajcáros érme forgalomból való kivonása miatt. 5 p. 36x23 cm.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
1802 Utasítás A Lotteria bé-szedő Uraknak részére az újj osztályos Lotteria eránt. Az 1802-ben átalakított császári lottó útmutatása, utasításai a díjbeszedők részére. 3 p. 32x20 cm.
12577.

1802 Utasítás A' Lotteria bé-szedő Uraknak részére az újj osztályos Lotteria eránt. Az 1802-ben átalakított császári lottó útmutatása, utasításai a díjbeszedők részére. 3 p. 32x20 cm.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
cca 1810 Rendelmény a Felséges Király Parancsolatból, rendes Elintzés, és a leg szorosb Fel-vigyázás végett. Rendelkezések a császári lottó szabályainak szigorítására, illetve esetleges csalások visszaszorítására vonatkozóan. 33x21 cm.
12578.

cca 1810 "Rendelmény a' Felséges Király Parancsolatból, rendes Elintzés, és a' leg szoros'b Fel-vigyázás végett." Rendelkezések a császári lottó szabályainak szigorítására, illetve esetleges csalások visszaszorítására vonatkozóan. 33x21 cm.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
1859 Az Üstökös. Humoristico-bellerisztikus hetilap. II kötet 1-18. szám, III. kötet 1-17 kötet, IV. kötet 1-18. szám. Teljes évfolyam. Szerk.: Jókai Mór. Jankó János rajzaival. Budapest, 1859, Landerer és Heckenast, 152+136+144+4 p. Modern egészvászon kötés. Jó állapotban. Az első humorisztikus (heti)lap 1858. augusztus 21.-én indult el Pesten, Jókai Mór szerkesztésében. Ez a 1859-es második, teljes évfolyam. Ritka, érdekes kortörténeti dokumentum.
12579.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
cca 1860 A Bethesda Gyermekkórház épülete, hátulján feljegyzéssel, a szélein sérülésekkel
12580.

Rufpreis:
1 600 HUF
1877 Meghívó a terézvárosi szőlőművelők Szent Orbán temetkezési egyletének emlékünnepére, a hajtások mentén kis szakadásokkal
12581.

Rufpreis:
1 400 HUF
cca 1880 Csipke szentkép, hibátlan, cca 9x4cm
12582.

Rufpreis:
1 000 HUF
cca 1880 Csipke szentkép, hibátlan, cca 8x5cm
12583.

Rufpreis:
1 000 HUF
cca 1880 Német nyelvű imalap, a hajtások mentén javításnyomokkal
12584.

Rufpreis:
2 000 HUF
1882 Bp., a Szepesi Táncvigalom díszes táncrendje, leporelló képekkel, aranyozott lapszélekkel
12585.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF