Bücher: Wissenschaft und Technik

Zahl der Lose: 172

Kármán Mór paedagógiai dolgozatai rendszeres összeállításban. 1-2. köt. Bp., 1909, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.
13068.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
13069.

Rufpreis:
8 000 HUF
Konrad Most / Most Konrád: Vezérfonal a rendőr- és védőkutya idomításához lélektani bizonyítékokkal. Sz. Panajott Sándor (ford.), Budapest, 1912, Franklin Társulat nyomdája, 267 p. Kiadói egészvászon kötés, beleírt leltári számmal, illusztrációkkal, jó állapotban
13070.

Rufpreis:
6 000 HUF
Dr. Moritz Willkomm: Naturgeschichte des Pflanzenreichs nach dem Linneschem System.  Eßlingen&München, é.n. (1887), J. F. Schreiber Verlag, 77 p.+50 t. Negyedik, bővített kiadás. Átkötött kopottas félvászon kötés, márványozott lapélekkel, a lapokon javítás nyomaival, a lapok egy része firkált, pár lap széle szakadozott, német nyelven, 50 db. kétoldalas finoman színezett táblával illusztrálva, litográfiák, eredetileg 54 tábla, de négy hiányzik.(XIII.,XVII.,XXI.,XLIII.)/ Half-linen-binding, in german language, with 50 fine colored doublefoliotable, litographies, it is lack of four table, with some damage.
13071.

Rufpreis:
4 000 HUF
J. D. Choisy: Prodromus DUne Monographie de la Familie des Hypéricinées. Genéve, 1821. Maison de Commerce. Első kiadás / First issue! 70p. + 9t. + hozzá Jd. Choisy: Convolvulaceae orientales, Uo 1834.384-502 p, + 6 t Címlap nélkül / Without front page; + hozzá: De Convolvulaceaeis Dissertatio secunda 1838. 43-86p. + 4t.; + hozzá: De Convolvulaceaeis Dissertatio tertia. 261-288 p. + 5 t. Modern műbőr kötésben / In modern nyl binding.  Egy elfeledett tudós nagy botanikai munkája! Ritka! Rare book and studies of a Swiss botanist.
13072.

J. D. Choisy: Prodromus D'Une Monographie de la Familie des Hypéricinées. Genéve, 1821. Maison de Commerce. Első kiadás / First issue! 70p. + 9t. + hozzá Jd. Choisy: Convolvulaceae orientales, Uo 1834.384-502 p, + 6 t Címlap nélkül / Without front page; + hozzá: De Convolvulaceaeis Dissertatio secunda 1838. 43-86p. + 4t.; + hozzá: De Convolvulaceaeis Dissertatio tertia. 261-288 p. + 5 t. Modern műbőr kötésben / In modern nyl binding. Egy elfeledett tudós nagy botanikai munkája! Ritka! Rare book and studies of a Swiss botanist.

Rufpreis:
55 000 HUF
148,65
161,76
T Boglar, L Bodrogi: Opuscula Ethnologica Memoriae Ludovici Biro Sacra (German) Bp., 1959. Akadémiai. Félvászon kötésben, papír védőborítóval, festett lapszélekkel.. Ritka! / In half linen binding, with paper cover.. Rare!
13073.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
13074.

Rufpreis:
3 000 HUF
Bencsik László-Lovas József-Mezei István: Vasúti vontatójárművek üzemeltetési zsebkönyve. Budapest, 1984, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói műbőr kötés, számos ábrával illusztrálva. Jó állapotban.
13075.

Rufpreis:
1 400 HUF
9
Vitéz Dr. Bénárd Miklós: Civilizációs betegségek és idegenforgalom. Idegenforgalmi Közigazgatási Szaktanfolyam kiadványai. Budapest, 1944, Idegenforgalmi Propaganda Munkaközösség, 20 p. Kiadói papírkötés.
13076.

Rufpreis:
1 000 HUF
Dr. Fischer-Dückelmann Anna-Dr. Hugonnai Vilma: A nő, mint háziorvos II. Dr. Fischer-Dückelmann Anna nyomán közrebocsájtotta, előszóval és jegyzetekkel ellátta Dr. Hugonnai Vilmos grófnő. Budapest, é.n. (1907), Minerva. Kiadói festett, aranyozott szecessziós egészvászonkötés, több képpel, színes táblával és műmelléklettel illusztrálva. Töredék kötet. Jó állapotban.
13077.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
13078.

Rufpreis:
2 000 HUF
13080.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF