Wastl, Ernst: Film posters. A magyar filmplakát aranykora 1912-1945. Bp., 2004, Ernst Galéria. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Bellák-Jernyei Kiss-Keserü-Mikó-Szakács: Magyar művészet. A művészet története 16. Bp., Corvina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Anglani-Martini-Princi-Vettese: Legújabb kori művészet. A művészet története 15. Bp., 2009, Corvina. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Myskovszky Viktor és a mai műemlékvédelem Közép-Európában. / Viktor Miškovský a súčasná ochrana pamiatok v strednej Európe. Bp.-Bratislava, 1999, Országos Műemlékvédelmi Hivatal - Pamiatkový ústav. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, szlovák és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. / In Hungarian, Slovakian and English language. Hard binding.
Századeleji magyar kereskedelmi plakátok. Benne 33 db reprodukcióval, közte Basilides Sándor, Bér Dezső, Bortnyik Sándor, Bottlik József, Faragó Géza, Földes Imre, [Gönczi]-Gebhardt Tibor, Kiss Ernő, Pál György, Perlmutter Izsák, Sárossy Endre, Somorjai László munkáival. Bp., 1979, IPV. Komplett mappa! Kiadói papírmappa, kissé kopott borítóval, 34x24 cm.
Wilhelm Fraenger: Hieronymus Bosch. Ford: Dávid Gábor Csaba. Lutz Braun felvételeivel és Patrik Reuterswärd utószavával. Bp, 1982., Corvina, 485 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, 30x24x5 cm Jó állapotban
Jajczay János: Árpádházi Szent Margit hétszázéves arculata. Budapest, (1943). Szent István-Társulat (Stephaneum ny.) 168 p. Egyetlen kiadás. Egyháztörténeti, irodalomtörténeti, ikonológiai és művészettörténeti áttekintés Árpád-házi Szent Margit tiszteletéről - 1943. évi szentté avatása alkalmából. A 121. oldaltól negyven oldalnyi képmelléklet I-XL-ig számozva, kétoldalas táblákon. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal illusztrálva. Az első előzéken Ex libris. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen az aranyozott címfelirat fekete címkén. Jó példány.