Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 371

S. Nagy Katalin: László Lakner "real". Budapest-Berlin 1956-2006. Bilder aus deutschen und ungarischen Sammlungen. 2006, Collegum Hungaricum Berlin. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19652.

Rufpreis:
6 000 HUF

Konok. Peintures 1974-1978. Számozott (723./1000), a 'Nemzet Művésze' címmel kitüntetett, Konok Tamás (1930-2020), Kossuth-díjas magyar festő-, grafikus és szobrászművész által ALÁÍRT példány. Zürich, 1978, Galerie Schlégl, 4 p.+40 (nagyrészt fekete-fehér, kisebb részben színes illusztrációk, közte Konok Tamás fotójával) t. + 4 p. Francia, angol és német nyelven. Hans Paalman és István Schlégl előszavával. A művész, Konok Tamás reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
19653.

Rufpreis:
2 000 HUF

19654.

Rufpreis:
4 000 HUF

Cobbers, Arnt: Marcel Breuer 1902-1981. A 20. század formateremtője. 2007, Vince. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19655.

Rufpreis:
6 000 HUF

Petrie, W. M. Flinders: The Arts & Crafts of Ancient Eypt. London/Edinburgh, 1909, T. N. Fouls. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötés, képtáblákkal illusztrált, kissé kopottas állapotban.
19656.

Rufpreis:
6 000 HUF

Oscar Luzzatto-Bilitz: Antique Jade. London, 1987, Cassell, papírkötés, angol nyelven. Színes képekkel illusztrált kiadvány, mely bemutatja a jáde tárgyak készítésének történetét és felismerésének lehetőségeit.
19657.

Rufpreis:
5 000 HUF
11

Josie A. Marsden: Lamps & Lighting (Lámpák és világítás). London, 1990, Guiness, kiadói kartonált papírkötés, angol nyelven. Gazdagon illusztrált átfogó kiadvány, mely bemutatja az antik lámpák típusait, korok szerinti megoszlását és a különböző jelentősebb lámpagyártókat az általuk gyártott jellemzőbb darabokkal illusztrálva.
19658.

Rufpreis:
5 000 HUF

Vitéz Lajos - Nagy Lajos Az orosházi helyi iparkiállítása kalauza. Orosháza, 1899. 55p. + (52) p. reklámok. Kiadói papírkötésben
19659.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Wartha Vince: Az agyagipar technológiája. 103 rajzzal és 25 táblával. Bp., 1892., K. M. Természettudományi Társulat, VI + 240 p. + XXV (az utolsó 4 tábla oldalszámozáson belüli, rajtuk jelzésekkel) t. Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, az elülső szennylap kijár, ex libris-szel: Ex libris Karoly Baracs.   Wartha Vince (1844-1914) kémikus borász, Zsolnay Vilmos (1828-1900) munkatársa. Legismertebb felfedezése a Zsolnay-gyárat világhírűvé tevő eozin-máz.   Baracs Károly (1868-1929) zsidó származású mérnök, vasúti tisztviselő, a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasúttársaság végül elnök-vezérigazgatója lett, Budapesti Izraelita Hitközség elnöke (1921-1926). Martinovics szabadkőműves páholy tagja. Könyvgyűjtő, a Goethe-irodalom legismertebb magyarországi könyvgyűjtője és a legnagyobb Goethe-könyvtár tulajdonosa volt.
19660.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
18

19661.

Rufpreis:
5 000 HUF

Tatai Erzsébet: Művészettörténeti ismeretek. Bp., 2002., Enciklopédia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19662.

Rufpreis:
8 000 HUF

1987 Fodor. 6e jaargang nummer 4-juli/august 1987. 6th Volume number 4-July/August 1987. De Constructie. /The Construction. Constructivistische tendensen in de hedendaagse Hongaarse kunst. Constructivist tendencies in contemporary Hungarian art. Bimonthly for Visual Arts in Amsterdam. Tweemaandelijks tijdschrift voor beeldende kunst in Amsterdam. Jenő Barcsay, Gábor Bachman, János Fajó, Imre Bak, Lajos Kassák, Tibor Szalai, Dezső Korniss, Tamás Trombitás, Tamás Hencze. Amsterdam, Museum Fodor, 32+2 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
19663.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF