Jajczay János:
Árpádházi Szent Margit hétszázéves arculata.
Budapest, (1943). Szent István-Társulat (Stephaneum ny.) 168 p. Egyetlen kiadás.
Egyháztörténeti, irodalomtörténeti, ikonológiai és művészettörténeti áttekintés Árpád-házi Szent Margit tiszteletéről - 1943. évi szentté avatása alkalmából. A 121. oldaltól negyven oldalnyi képmelléklet I-XL-ig számozva, kétoldalas táblákon. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal illusztrálva. Az első előzéken Ex libris.
Korabeli félvászon kötésben, a gerincen az aranyozott címfelirat fekete címkén. Jó példány.