Giorgio Vasari: A renaissance mesterei ? jó állapotban (kopott, foltos borító, gerinc, elszíneződőtt lapélek) Giorgia Vasari életrajzaiból fordította és jegyzetekkel ellátta Honti Rezső - 31 képmelléklettel Győző Andor Kiadása, Budapest, 1933 ? második kiadás Aranyozott gerincű és című kiadói fűzött, egészvászon keménytáblás kötés - 318 p.
Brestyánszky Ilona: Modern magyar kerámia. Bp, 1965. Corvina. Kiadói kartonált papírkötés. Fekete-fehér és színes képekkel, többe közt Gádor István, Gorka Géza, Kovács Margit, Gorka Lívia munkáinak reprodukcióival. Mellékelve egy levél a szerző, Brestyánszky Ilona (1922-2008) autográf aláírásával.
Wallfahrt kennt keine Grenzen. Katalog der Ausstellun im Bayersischen Nationalmuseum München. München, 1984, Bayerisches Nationalmuseum. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Balogh Jolán: A régi magyar és európai művészet. Művészettörténeti tanulmányok. Bp., 1988, Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Hekler Antal: A középkor s a renaissance művészete. Bp., [1932], Könyvbarátok Szövetsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 231+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé fakó gerinccel.
Water-Colours by V. Surikov. (Vaszilij Ivanovics Szurikov festőművész munkáinak reprodukcióit tartalmazó mappa). Leningrad, 1977, Aurora Art Publishers, 2 sztl. lev.+ 16 (színes reprodukciók) t. Angol és orosz nyelven. Kiadói papírmappában.
Jan Assmann: A kulturális emlékezet. Írás, emlékezés és politikai identitás a korai magaskultúrákban. Ford.: Hides Zoltán. Bp., 1992., Atlantisz. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.