Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 443

Tandori Dezső: Hérakleitosz H-ban. Tandori Dezső kiállítása. Szerk.: Kovács Ákos. Hatvany Lajos Múzeum No. 9. Bp., 1981, Hatvany Lajos Múzeum,54 p. Kiadói papírkötés.
19611.

Rufpreis:
8 000 HUF

Török Petra: Formába kerekedett világ. Lesznai Anna művészete és hagyatéka a Hatvany Lajos Múzeumban. Hatvany Lajos Múzeum Füzetek 16. Hatvan, 2001, Hatvany Lajos Múzeum. Kiadói papírkötés.
19612.

Rufpreis:
8 000 HUF

Sinkovits Péter: Gyarmathy Tihamér. DEDIKÁLT! Bp., 1992, Új Művészet Alapítvány. Fekete-fehér és színes képekkel, Gyarmathy Tihamér műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. Gyarmathy Tihamér által aláírt, illetve a szerző dedikációjával Haraszty István (1934-2022) szobrásznak címezve.
19613.

Rufpreis:
5 000 HUF

Nádler István. Kiállítási katalógus. Conception, organisation, koncepció, rendezés: Hegyi Lóránd. Hegyi Lóránd előszavával. A művész, Nádler István (1938-) Kossuth-díjas festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT példány! Bp.,(1988),Institut Francais en Hongrie, 6 sztl. lev.+2 sztl. lev. Magyar és francia nyelven. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
19614.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Beke László-Varga Zsuzsa: Kozma Lajos. Architektúra. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1900 példányban.
19615.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kampis Antal: Sculpture sur bois Médiévale en Hongrie - (Középkori magyar faszobrok). Bp. 1940. Officina XXXVI. + 104 t. Kiadói fa furnérral borított félvászon kötésben kis kopással, előzéklapon firkával. 25 cm Francia nyelvű, rendkívül ritka kiadás
19616.

Rufpreis:
6 000 HUF

Sarosácz György: A mohácsi kerámia és története. Dunántúli Dolgozatok 6. Pécs, 1972, Janus Pannonius Múzeum, 121 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, minimálisan kopott, foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban.
19617.

Rufpreis:
6 000 HUF

19618.

Rufpreis:
5 000 HUF

Székely szobrász, építész (Párizs) kiállítás, Budapest, 1983. Sculpteur, architecte (Paris) exposition, Budapest, 1983. Kiállítási katalógus. A művész, Székely Pierre (1923-2001) szobrászművészm, építész által DEDIKÁLT példány. Szerk.: Gelencsér Éva. Bp., 1983. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötés.
19619.

Rufpreis:
5 000 HUF

Szakács Margit: Fényképészek és fényképészműtermek Magyarországon (1840-1945). Bp, 1997, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
19620.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kopp Jenő Ismeretlen magyar festők a XIX. század első felében Bp. 1941. Kir. M. Egyetemi Nyomda. 36 l. LVI l. (képanyag) (Szépművészet - füzetek 3.) Kiadói kartonálásban, restaurált
19621.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dóczi Pál: A perzsaszőnyeg házi készítése. Bp., 1930, Manus Rt., 125+2 p. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés restaurált gerinccel
19622.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF