Tandori Dezső: Hérakleitosz H-ban. Tandori Dezső kiállítása. Szerk.: Kovács Ákos. Hatvany Lajos Múzeum No. 9. Bp., 1981, Hatvany Lajos Múzeum,54 p. Kiadói papírkötés.
Török Petra: Formába kerekedett világ. Lesznai Anna művészete és hagyatéka a Hatvany Lajos Múzeumban. Hatvany Lajos Múzeum Füzetek 16. Hatvan, 2001, Hatvany Lajos Múzeum. Kiadói papírkötés.
Sinkovits Péter: Gyarmathy Tihamér. DEDIKÁLT! Bp., 1992, Új Művészet Alapítvány. Fekete-fehér és színes képekkel, Gyarmathy Tihamér műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. Gyarmathy Tihamér által aláírt, illetve a szerző dedikációjával Haraszty István (1934-2022) szobrásznak címezve.
Nádler István. Kiállítási katalógus. Conception, organisation, koncepció, rendezés: Hegyi Lóránd. Hegyi Lóránd előszavával. A művész, Nádler István (1938-) Kossuth-díjas festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT példány! Bp.,(1988),Institut Francais en Hongrie, 6 sztl. lev.+2 sztl. lev. Magyar és francia nyelven. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
Kampis Antal: Sculpture sur bois Médiévale en Hongrie - (Középkori magyar faszobrok). Bp. 1940. Officina XXXVI. + 104 t. Kiadói fa furnérral borított félvászon kötésben kis kopással, előzéklapon firkával. 25 cm Francia nyelvű, rendkívül ritka kiadás
Székely szobrász, építész (Párizs) kiállítás, Budapest, 1983. Sculpteur, architecte (Paris) exposition, Budapest, 1983. Kiállítási katalógus. A művész, Székely Pierre (1923-2001) szobrászművészm, építész által DEDIKÁLT példány. Szerk.: Gelencsér Éva. Bp., 1983. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötés.
Szakács Margit: Fényképészek és fényképészműtermek Magyarországon (1840-1945). Bp, 1997, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Kopp Jenő Ismeretlen magyar festők a XIX. század első felében Bp. 1941. Kir. M. Egyetemi Nyomda. 36 l. LVI l. (képanyag) (Szépművészet - füzetek 3.) Kiadói kartonálásban, restaurált