Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 443

cca 1930-1940 Lakóház tervezés ceruzás, kézzel írt jegyzet, kézi rajzokkal, ismeretlen szerzőtől, füzetben, hiányos, sérült borítóval.
19863.

Rufpreis:
1 000 HUF

Az építőipar kérdése az 1943. évben. A Budapesti Építőmesterek Ipartestülete elöljáróságának jelentése. Bp., 1943, Stephaneum, 46 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
19864.

Rufpreis:
1 000 HUF

19865.

Rufpreis:
800 HUF

Mai magyar múzsa 1930. Szerk. Vajthó László. Bp., Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, a szerzők portréival illusztrálva. Néhány lap és a hátsó borító kissé hullámos
19866.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kerényi B. Eszter (szerk.): Nagy Sándor 150. Gödöllő, 2019, Gödöllői Városi Múzeum. Nagy Sándor (1868-1950) festő- és grafikusművész alkotásainak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
19867.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

Dr. Homér Lajos: A bútor története Egyiptomtól Napjainkig. Bp.,(1947), "Barka",(Reiner Ödön-ny.), 313+2 p.+1 lev. .. 103 - 286. oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói minimálisan kopott, aranyozott egészvászon-kötés, Számozott, 207. számú, a szerző, Homér Lajos (1909-?) által ALÁÍRT példány.
19868.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

Deim Pál, Kolozsváry Marianna (szerk.): Deim Pál gyűjteményes kiállítása a szentendrei Művészetmalomban. Deim Pál (1932-2016), a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek és feleségének DEDIKÁLT! H.n., 2002, k.n. 47+1 p. Magyar és angol nyelven. Deim Pál műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
19869.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Róka Enikő (szerk.): Vera Molnar. Válogatás a Fővárosi Képtár - Kiscelli Múzeum Szöllősi-Nagy - Nemes Gyűjtemény anyagából. Bp., 2019, BTM/OSAS. 132 p. Molnár Vera műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19870.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Papp Tibor: Avantgárd szemmel - költőkről, könyvekről. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész és felesége részére DEDIKÁLT példány. A borító L. Simon László munkája. Bp., 2004, Magyar Műhely. 202 p. Kiadói papírkötés.
19871.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ligeti Pál: Új Pantheon felé. A kultúrák élete a művészet tükrében. A szerző, Ligeti Pál (1885-1941) építész, festőművész, filozófus, művészeti író által DEDIKÁLT példány! Bp.,[1926], Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19872.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Maurer Dóra (szerk.): Osas-Műhely, Atelier Osas. Egy kis Amerika, A bit of America. Bp., 2009, Nyílt Struktúrák Művészeti Egyesület. 39+25 p. Magyar és angol nyelven Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Maurer Dóra, Nádler István, Molnár Vera, Konok Tamás műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19873.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kelecsényi János: Az esztétika alapvető elvei. Bp., 1913, Franklin. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19874.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF