Jan Assmann: A kulturális emlékezet. Írás, emlékezés és politikai identitás a korai magaskultúrákban. Ford.: Hides Zoltán. Bp., 1992., Atlantisz. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Európa Szoborpark. Eurpopean Sculpture Park I. Veszprém, Vetési Albert Gimnázium./Európa Szoborpark. Eurpopean Sculpture Park II. Veszprém, Kittenberger Kálmán Vadaspark. Az egyik főtámogató, és az egyik művész Ézsiás István (1943-) festő, szobrász által F. Almási Éva ( 1955-) könyvkiadó, szerkesztő, lexikográfus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2006., Művészeti Műhely Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Jorge Molder: Nox. XLVIII Biennale di Venezia. Padiglione Portoghese 1999. Odivelas., 1999, Guide Artes Gráficas. Angol és olasz nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kemény-kötés.
Arnóti András/Sárközi Zoltán: Sárközi Zoltán Arnóti András versei és grafikái. Poems and pieces of graphic art by Zoltán Sárközi András Arnóti. A festőművész, költő, Arnóti András/Sárközi Zoltán (1949-) által F. Almási Éva ( 1955-) könyvkiadó, szerkesztő, lexikográfus részére DEDIKÁLT példány. Gedichte und Graphiken von Zoltán Sárközi András Arnóti. hn., én., Szolárisz, 36+8 p. Kiadói papírkötés
Hann Ferenc: Bartl József festőművész kiállítása, Szentendrei Képtár 1992. A katalógust tervezte és szerkesztette: Lukoviczky Endre. H.n., 1992, k.n.. 16 sztl o. Színes képekkel, Bartl József műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Dulovits Jenő: Művészi fényképezés. Bp., 1942, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 277+(10) p. Második kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval
Magyarország műemlékjegyzéke - Bács-Kiskun megye. Kulturális Örökségvédelmi Hivatal, Budapest, 2005. Gazdag képanyaggal, kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.