Iványi-Bitter Brigitta: Kovásznai. Hegyi Lóránd előszavával. Bp.,2010., Vince. Kovásznai György (1983-1983) retrospektív kiállítási katalógus. Gazdag képanyaggal illusztrált. 3 DVD és 1 CD melléklettel. Kiadói papírkötés.
Gergely Mariann: Kádár Béla (1877-1956.) Melankolikus utazás. Bp., 2002, Mű-Terem Galéria. Gazdag képanyaggal, közte Kádár Béla munkáinak reprodukcióival és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált. Ritka!
Aknay János: Égi és földi geometria. A művész, Aknay János (1949-) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas festő- és szobrászművész által DEDIKÁLT példány. Szeged, 2019., Szegedi Szabadtéri Játékok. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Somogyi Zsolt: A magyar szecesszió bútorművészete. Az iparművészet remekei. Bp., 2009., Corvina - Iparművészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Sorsával tetováltan önmaga. Válogatás Lesznai Anna naplójegyzeteiből. Lesznai Anna naplójegyzeteit válogatta, jegyzetekkel ellátta, a mellékleteket és az illusztrációs anyagot összeállította: Török Petra. Bp.-Hatvan, 2010, Petőfi Irodalmi Múzeum - Hatvany Lajos Múzeum. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Toroczkai Wigand Ede: Hímes udvar. Budapest, 1916, Táltos. Későbbi félvászon kötésben, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány, néhány kevés lap kissé foltos.
1932-1934 Karel Smrz: Déjny Filmu. Orbis Pictus 1-25. szám. Teljes! Praha,1932-1934, Druzseni Práce. Cseh nyelven. Avantgárd borítókkal. Rendkívül gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal és egy kétoldalas színes táblával illusztrált. Kiadói levéllel és csekkel. Az utolsó számba (24-25.) kötötték be az 1. ívet, a címlapot. = Kifejezetten a gyűjtők számára. Kiadói papírkötés, az 1. szám borítója sérült, részben javított, néhány borító szakadt, további egy szám hátsó borítója sérült, kissé hiányos. Rendkívül ritka filmművészeti folyóirat! / Karel Smrz: Déjny Filmu. Orbis Pictus 1-25. number. Complete!. Praha,1932-1934, Druzseni Práce. In Czeh language. With avant-garde covers. With lot of black-and-white photographs and one color table. With publisher letter, and check. It bound the first sheet (the cover...) into the last issue. = Especially for collectors. Papercovers, the first number first cover, one other cover damaged, some cover torn. Very rare movie art newspaper!