Csillag a holló árnyékában. Vitéz János és a humanizmus kezdetei Magyarországon. (Az Országos Széchényi Könyvtár kiállítása, 2008. március 14 - június 15). Bp., 2008, Országos Széchényi Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
A művészet története. Festészet, szobrászat, építészet. Szerk.: Kasza T. Márta. Bp., 2003, Képzőművészeti Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
3 db francia nyelvű fotográfia történeti könyv: Camera Work.; Autochromes.; Étranges Étrangers. Photo Poche. Paris, 1983-1989, Centre National de la Photographie. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Soviet Art. 1920s - 1930s. Russian Museum, Leningrad. General editor: Vladimir Leniashin. Moscow - New York, 1988, Sovietsky Khudozhnik - Harry N. Abrams Inc. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Csiky Tibor (1932-1989) szobrászművész életmű-kiállítása. Szerk.: Százados László. Bp.,1994., Magyar Nemzeti Galéria. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Altorjai Sándor (1933-1979). Szerk.: Beke László, Dékei Krisztina. (Életmű-katalógus). Bp., 2003, Műcsarnok - Első Magyar Látványtár - MTA Művészettörténeti Kutatóintézet, 480 p. Fekete-fehér és színes képekkel, Altorjai Sándor műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Az egyik rendező Vörösváry Ákos által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT!
Petényi Katalin: Barcsay Jenő. Bp., 1974, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. A szerző, Petényi Katalin (1941-) Balázs Béla-díjas filmrendező, filmdramaturg, vágó, művészettörténész, egyetemi tanár, érdemes művész által DEDIKÁLT példány. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.