Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 449

Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1928. "Magyar Anyák Nemzeti Ünnepe" ezüstözött bronz emlékérem füllel (40mm) T:XF
31441.

Rufpreis:
1 600 HUF

Habsburg Birodalom / Bécs 1701. "A pannonhalmi apátság alapításának 700. évfordulójára" Ag emlékérem. "M.I:FVND:&9 8BRIS - MDCCI:CELEB: - VII-SAEC-VII - RVINATI.VII. - RESTAVRATI MNRY - S:M:S:M:P:O:S.B:/ DITANDO IN DEPENSANDO: POST INDOTANDO. - A/ VII - AD/ VII. - PANNONIAE MONTES - I AM - AD SEPTEM SAECLA - LIBERTANT.". Alkotó: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) T:2- ph., durva fülnyom / Habsburg Monarchy / Vienna 1701. "700th anniversary of the establishment of the Benedictine Pannonhalma Archabbey" Ag commemorative medallion. Maker: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) C:VF edge error, spectacular ear mark
31442.

Rufpreis:
300 000 HUF
813,01
937,50

1849. "Kossuth Lajos a Magy. Orsz.Vezérje - Szül:27-dik, Ap: hav:1806. / Éljen a Magyar = Orzág = Korma : 14 dik AP: HAV: 1849" kétoldalas ezüstözött ón emlékérem (30mm) T:VF ph. kopott ezüstözés
31443.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

1867. "Éljen I. Ferenz József és Erzsébet magyar királypárja / A buda-pesti koronázás emlékéül" bronz koronázási zseton (20mm) T:XF,VF patina
31444.

Rufpreis:
10 000 HUF

1867. "I. Ferenc József budai koronázására" ezüstözött fém koronázási zseton, "EMLÉK PÉNZ - DENK MÜNZE" peremirattal. "A Buda Pesti Koronázás 1867 június 8-án / Éljen a Haza és az Alkotmány" (32mm) T:XF,VF peremhiba Hungary 1867. "Coronation medal" silver plated commemorative medallion of the coronation of Franz Joseph I (32mm) C:XF,VF edge errors
31445.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

1867. "A Buda-Pesti koronázás emlékeül 1867 / Éljen I. Ferencz József és Erzsébet Magyarország királynéja" bronz emlékérem (21mm) T:XF / Hungary 1867. Commemorating the Coronation at Budapest 1867" bronze commemorative medallion (21mm) C:XF
31446.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

1869. "Emlékérem az Országos Lelencház alapítására" ezüstözött bronz emlékérem. "AZ EMBERISÉG ÜDVE LEGYEN VELÜNK. 1869 / EMLÉK AZ ORSZÁGOS LELENCZ HÁZRA - CZÉLJA ELHAGYATOTT GYERMEKEK MEG MENTÉSE ÉS AZ ERÉNY JAVÁRA VALÓ FENNTARTÁSA" (31mm) T:AU apró ph, az ezüstözés lekopott
31447.

Rufpreis:
12 000 HUF

~1876. "Deák Ferencz - A vezérek vezére / Született 1803. October 17én, meghalt 1876. Január 28án" fém emlékmedál füllel. Szign.:A. Kleeberg (37mm) T:XF ph
31448.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

31449.

Rufpreis:
2 000 HUF

1896. "Millenniumi emlék / I. Ferencz József" kétoldalas bronz emlékérem füllel (28,5mm) T:AU a fül kissé elferdült
31450.

Rufpreis:
2 000 HUF

1896. "Ezredéves Történetünk Ezredekre Remény Nekünk - Honfoglalás" millenniumi bronz emlékérem füllel. Szign.: Steiner A. (32,5mm) T:F ph.
31451.

Rufpreis:
2 400 HUF

1898. "Istenért Királyért Hazáért / 1848-1898 Szabadság - Testvériség - Egyenlőség - Szabadságharczunk Dicső Emlékére" aranyozott bronz emlékérem füllel (29mm) T:F ph
31452.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF