Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 296

Nemes Elemér: Hipnotizmus. Suggestív és hipnotikus hatások a nevelésben. Bp.,(1942.),Rózsavölgyi. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói sérült, papír védőborítóban
18313.

Rufpreis:
1 400 HUF

B. Eötvös József: A Karthausi II. kötet. Budapest, 1894, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, aranyozott lapszélekkel. Szép állapotban, sarkán kis kopással
18314.

Rufpreis:
1 400 HUF

18315.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Hajdúböszörményi tükör. Válogatás a Hajdúböszörményi Hírlap öt évfolyamának írásaiból. 1969-1974. Vál. és szerk.: Székelyhidi Ágoston. Debrecen-Hajdúböszörmény, 1974, Hajdúböszörmény Város Tanácsa. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a könyvtesttől részben elvált borítóval. Megjelent 1500 példányban.
18316.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Márai Sándor: Röpirat a nemzetnevelés ügyében. Bp., 1942, Révai, 112 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, kissé szakadt borítóval.
18317.

Rufpreis:
2 400 HUF

Buzás Viktor: A magyar föld meséje. Ifj. Kovács János rajzaival. Könyvbarátok Kis Könyvei. Bp., [1940], Kir. M. Egyetemi Ny., 158 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel.
18318.

Rufpreis:
1 600 HUF

Új szellemi front. Kállai Gyula, Révai József, Darvas József, Zilahy Lajos, Gábor Andor, Illyés Gyula, Erdei Ferenc, Szekfű Gyula, Horváth Márton cikkei. (Bp., 1945), Szikra (Athenaeum-ny.), 47+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés.
18319.

Rufpreis:
2 000 HUF

Toldy István: A jezsuitákról. Bp., 1882, Schlesinger és Wohlauer, 471 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként javított, kissé foltos lapokkal.
18320.

Rufpreis:
2 800 HUF

Benamy Sándor: Forduló világ. Egy emberpár élményei Közép-Európában, miközben a ,,politikai földgömb" jobbra rándul - balra tart. Bp., 1948, Csokonai (Fráter Endre-ny.), 237+(3) p. A borító illusztrációja Ru­zics­kay György munkája. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
18321.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jászay-Horváth Elemér: Gyöngyök és könnyek. - - versei. Gyoma, 1913, Kner Izidor. Kiadói festett egészvászon-kötés.
18322.

Rufpreis:
2 800 HUF

Krúdy Gyula: Az utitárs. Bp., 1919, Franklin. Első kiadás. Kiadói papírkötés, javított gerinccel és kötéssel.
18323.

Rufpreis:
2 000 HUF

Török Sándor: Magyar fiúk oláh mundérban. Jon Florea előszavával. Pintér Jenő rajzaival. Bp., 1928., Magyar Nemzeti Szövetség, 87 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
18324.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF