Barcs János: Lengyelek. / Polacy. Kétnyelvű trilógia. Pécs, 2001, Pro Pannonia. Magyar és lengyel nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Márai Sándor: Zendülők. Márai Sándor munkái. Bp., 1945,Révai, 326 p. Kiadói kissé foltos félvászon-kötés, kiadói javított, foltos illusztrált papír védőborítóban.
Verne Gyula: Öt hét léghajón. Ford.: Telkes Pál József. Nemes Mihály rajzaival. Bp., é.n., Tolnai, 208 p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kis sérülésekkel, néhány kissé foltos lappal.
B. Eötvös József: A' Karthausi. III. kötet. III. és IV. rész. Pest, 1852, Emich és Eisenfels, 353 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, néhány lapszéli sérüléssel.