Klassische Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 66

Szőnyi István (1894-1960): Rézkarc album, 100 db-os rézkarc, papír, 44x61 cm minden lap jelzett, Bp., 1956 Koller Galéria (Koller György kiadása) Korabeli haránt alakú bőr kötésben, réz veretekkel, karton tékában. / 100 pcs of etchings on paper, all of them signed, in original album issued 1956
10048.

Rufpreis:
500 000 HUF
1 355,01
1 562,50

Ámos Imre (1907-1944): Kapporo. Linómetszet, papír, jelzett. Az 1940-ben megjelent Zsidó ünnepek c. mappából, VII. sz. lap. Jobb oldalán kissé sérült (kisebb lyukkal). 35x28 cm / Imre Ámos (1907-1944): Kapparot. Linocut on paper, signed. From the album Jewish holidays (1940), sheet nr. VII. Slightly damaged (small hole on the right side). 35x28 cm
10049.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994): "Nem domborul sehol a sírja, mégis-mégis gyászolják sírva, Aki élőhalottként ott maradt, Szibéria fagyos ege alatt". Tus, papír. Jelezve balra lent. Hátoldalán korabeli felirattal: "Eredeti, Kis Ujság, 1929 okt 31 címlap". Feltehetően a címlap egyik, nem megvalósult terve, Gönczi-Gebhardt Tibor egyik korai műve. 23x23 cm
10050.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

Deli Antal (1886-1960): Firenzei piac, 1926. Szén, papír. Jelezve balra lent. Üvegezett fa keretben. 46×34 cm / Antal Deli (1886-1960): Market in Firenze, 1926. Charcoal on paper. Signed lower left. Framed. 46×34 cm
10051.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

Bene Géza (1900-1960): Egyedül, 1944. Ceruza, papír, jelezve jobbra lent. Paszpartuban, üvegezett fa keretben, 19x26,5 cm / pencil on paper, signed lower right, framed
10052.

Rufpreis:
85 000 HUF
230,35
265,63

Kaesz Gyula (1897-1967): Art-Deco díszletterv a "Karván"-színház "August Stramm: Ébredés" c. darabjához, ceruza, papír, papírra ragasztva, jelzés nélkül, 13x23 cm / pencil on paper, unsigned, mounted on paper
10053.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75
9

Farkasházy Miklós (1895-1964): Szín és forma variációk. Akvarell, tus, papír. Hátoldalán feliratozott és Pápai Antal műgyűjtő címkéjével és szignójával. 12x61 cm / watercolour and ink on paper, signed on the reverse
10054.

Rufpreis:
44 000 HUF
119,24
137,50

Johan Hugó (1890-1951): Pécsi hegyoldal, 1924. Akvarell, papír, jelzett, kartonra kasírozva. Proveniencia: Johan Hugó hagyatéka. 22x29 cm. Johan Hugó 1891-ben született Pécsett. A tízes években több éven keresztül Dobrovics Péter mellett tanult festeni, kinek aktivista stílusa erősen hatott művészetére. Tagja volt a Pécsi Művészkörnek. 1921-ben Stefán Henrikkel és Molnár Farkassal itáliai tanulmányúton vett részt. Ezen az alkotásán szülővárosának hegyeit, a Mecsek vonulatait, lankáit örökített meg felfokozott, izzó színekkel, avantgárd szemléletmódban, expresszionista stílusban. Johan Hugó korai művei ritkán kerülnek aukcióra, gyűjtői darab! / watercolour on paper, signed. Provenance: from the estate of the artist. Very rare early Hungarian avantgarde piece of art!
10055.

Rufpreis:
110 000 HUF
298,10
343,75
20

Schadl János (1892 - 1944): A festő és múzsája 1939. Olaj, rétegelt falemez. Jelzett. 50x41,5 cm Reprodukálva: "https://hu.wikipedia.org/wiki/Schadl_J%C3%A1nos_(fest%C5%91)#/media/F%C3%A1jl:Schadl_-_Painter_and_his_muse.jpg"
10056.

Rufpreis:
160 000 HUF
433,60
500,00

Scheiber Hugó (1873-1950): Táncosnő. Vegyes technika, papír, jelezve balra lent. Proveniencia: Korábban Wiesner László szegedi iparművész, bútortervező, lakberendező tulajdonában az 1930-as/40-es években. Üvegezett fa keretben. 69×49 cm / Hugó Scheiber (1873-1950): Dancer. Mixed technique on paper, signed lower left. Provenance: Formerly in the possesion of furniture designer, decorator László Wiesner. Framed. 69×49 cm
10057.

Rufpreis:
3 400 000 HUF
9 214,09
10 625,00

Schneuer, David (1905-1988): Éjszakai élet. Színes hidegtű, kézzel színezett, papír, jelzett. 33x49 cm. Üvegezett fakeretben. / Schneuer, David (1905-1988): Night life. Drypoint on paper, hand coloured, signed. 33x49 cm. Framed.
10058.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25
13

Fried Pál (1893-1976): Beduin tevével. Pasztell, papír. Jelzett. 44,5x32 cm. Proveniencia: Korábban Szakál Géza (1883-1959) fényképész, fotóművész tulajdonában. Fried Pál művészetében az orientális,. arab világból ismert motívumok egy észak-afrikai utazás során tűntek fel. 1931-ben szeptemberében-októberében járt Tuniszban, az akkori francia gyarmati városban. Feltehetően ekkor vagy ez után készült az aukciónkon szereplő tétel. Korabeli modern, sérült üvegezett fakeretben. / Pál Fried (1893-1955): Bedouin with camel. Pastell on paper. Signed. 44,5x32 cm. Framed. Provenance: Formerly Géza Szakál (1883-1939) photographer, photo artist.
10059.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF