Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 439

Magyar Lexikon 1-10,17. kötetek. Bp., 1880-1888, Rautmann Frigyes-Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.-Wilckens és Waidl. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a borítója kopott, foltos, néhány kötet fűzése laza, egy-két lap a kötetekből kijár. A 17. kötet rossz állapotban, a gericne sérült,a gerince és a borítója kopottas, a fűzése laza, kijáró, sérült lapokkal, hiányos.  A Pallas Nagy Lexikona közvetlen előzménye.Rautmann Frigyes és Somogyi Ede szerkesztésében jelent meg. Az első magyar lexikon, amely már címében is lexikon, jóllehet az alcímben rögtön ismét felbukkan az enciklopédia kifejezés is.
18592.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-16. kötetek. Budapest, 1893-1897, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromo­li­tográfiákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egységes, aranyozott gerincű félbőr kötésben, kopottas borítóval, kopottas, néhol sérült gerincekkel, de belül alapvetően jó állapotban.
18593.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

18594.

Rufpreis:
800 HUF

18596.

Rufpreis:
800 HUF

Orbán Dezső: Gutenberg. Bp., 1940, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói kartonált kötésben, jó állapotban.
18597.

Rufpreis:
100 HUF
0,27
0,31

Alessandro Varaldo: A láthatatlan szövetséges. I. kötet. Fordította: Gáspár Miklós. Pesti Hirlap könyvek. Bp.,1931, Légrády. Kiadói papírkötés.
18598.

Rufpreis:
100 HUF
0,27
0,31

Reita Lambert: Virginia menyasszonysága. Fordította Moharné Dobó Éva. Félpengős regények. Bp., é.n., Palladis. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, foltos lapokkal.
18599.

Rufpreis:
100 HUF
0,27
0,31

Illés Endre: Izabella és testvérei. Budapest, 1978, Magvető Könyvkiadó. Kiadói egészvászon, kiadói papírborítóban. A szerző dedikációjával.
18600.

Rufpreis:
1 000 HUF

18601.

Rufpreis:
1 200 HUF

Milliók könyve 178. szám: H. Courths-Mahler: Az ő védence. Bp.,1929, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
18602.

Rufpreis:
100 HUF
0,27
0,31

Faludy György: A pompeji strázsán. Második kiadás. Bp., 1945, Officina. 91. Kiadói papírkötésben, a gerinc sérült
18603.

Rufpreis:
1 000 HUF

18604.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF