Gróf Széchényi István gondolatainak gyűjteménye. Válogatta és az utószót: Környei Attila. Bp.,1991, IKVA. Kiadói velúr-kötés, kiadói karton védőtokban, jó állapotban. Számozott (2000/0524.) példány.
Alekszej Tolsztoj: Aranykulcsocska avagy Burattino kalandjai. Fordította: Kerekes Elza. A versbetéteket Sándor László fordította. Róna Emy rajzaival. Bp.-Uzsgorod, 1975, Móra-Kárpáti. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Verne Gyula: A Robinsonok iskolája. Regény. Fordította: Visi Imre. Bp., 1896, Franklin-Társulat, 285+2 p. Második kiadás. Számos illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett piros egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, néhol kissé foltos lapokkal.
Vörösmarty Mihály összes költői művei II. kötet. Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. Bp.,é.n., Franklin-Társulat, 751+1 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapélekkel.