Az elátkozott család. Fordította Veres Sándor. Bp.,1902, Wodianer F. és Fiai, 148 p. Kiadói aranyozott, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, a borítója kopottas, foltos.
Kosztolányi Dezső: Ábécé. Sajtó alá rendezte és bevezetőt írta Illyés Gyula. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei V. kötet. Bp.,(1942), Nyugat. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
Kemenes Ferenc vegyes költeményei. Veszprém, 1901, Egyházmegyei Könyvnyomda. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, márványozott lapélekkel.
Göre Gábor (Gárdonyi Géza): Göre Martsa lakodalma Bp., 1925, Globus. Mühlbeck Károly szövegközti illusztrációival, kiadói javított, festett, aranyozott egészvászon kötésben
Az Ókori Irodalom Kiskönyvtára sorozat 2 kötete: Boethius: A filozófia vigasztalása. Fordította: Hegyi György. Az utószót írta: Szepessy Tibor. Bp.,1979, Európa. Kiadói kartonált papírkötés. Apollodórosz: Mitológia. Fordította: Horváth Judit. Az utószót írta: Szepessy Tibor. Bp.,1977, Európa. Kiadói kartonált papírkötés.
Deák Ferenc válogatott munkái. Kiadta, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Ferenczi Zoltán. Remekírók Képes Könyvtára. Bp.,(1905),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói aranyozott félvászon-kötés, Leszik-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopással a gerincen, jó állapotban.
Darvas József: Egy parasztcsalád története. Bp.,é.n., Athenaeum, 187+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborító hiányos, javított, egyébként jó állapotban.
Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember. Biczó András rajzaival. Bp., 1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas gerinccel, de egyébként jó állapotban.