[Maxim] Gorkij: Elmúlt emberek. Tolnai világlapja ajándéka. Bp., 1904, Magyar Kereskedelmi Közlöny, (Beer E. és Társa-ny.), 1+121+8 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói szecessziós illusztrált, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, Kner Vilmos-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
May Károly: A rabszolgakaraván. Regényes elbeszélés. Átdolgozta: Vida Aladár. Bp., 1913, Athenaeum. Javított gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel. Első magyar kiadás.
May Károly: Az olajkirály. Regény az érettebb ifjúság számára. Átdolgozta: Mikes Lajos. Bp., 1912, Athenaeum. Javított gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, 262-267. oldalak között kijáró lapokkal. Első magyar kiadás.
Vegyes könyvtétel, 2 db: Faludy György-Eric Johnson: Jegyzetek az esőerdőből. Bp.,1991, Magyar Világ. Kiadói papírkötés. Mészöly Miklós: Az én Pannóniám. Bp., 1991, Babits. Kiadói papírkötés.
Ady Endre: A minden-titkok versei. Sajtó alá rendezte: Dr. Földessy Gyula. Bp., é.n.[1924?], Athenaeum. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, jó állapotban.
Ady Endre: A magunk szerelme. Sajtó alá rendezte: Dr. Földessy Gyula. Bp.,[1924], Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, jó állapotban.
Dóczi Lajos: Csók. Bp., 1878, Ráth Mór, XVI+172+12 p. Második kiadás. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopottas borítóval, a gerincen egy kis részen az aranyozás lekopott a gerincről.
Jancsó Benedek emlékkönyv. Szerk.: Asztalos Miklós. Bp., 1931, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 1 t.+413 p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
Dóczi Lajos munkái IX. kötet: Schiller: Wallenstein. II. kötet. Drámai költemény három részben. Fordította: Dóczi Lajos. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), Hornyánszky Viktor-ny. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel és borítóval.