Benedek Elek: Székely tündérország. Székely népmesék és mondák. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1907, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval.
H. Becher Stowe: Tamás bátya kunyhója. I-II. kötet (teljes). Angolból átdolgozta Darvai Móric. Budapest, é. n. Lampel Róbert. 179 [1] p. 12 t.; 185 [1] p. 8 t. A két kötet egységes, kiadói, díszesen aranyozott és festett egészvászon-kötésben.
Léleküdítő azaz szellemi kincstár. Gondolatok és elmés idézetek gyűjteménye. Szerk.: Wildner Ödön. Bp.,é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
Szabó Dezső: Panasz. Ujabb tanulmányok. Bp.,1923, Ferrum, 128+4 p. Javított gerincű félvászon-kötés, kissé szakadozott, kissé hiányos elülső borítóval. Első kiadás.
Szabó Dezső: Tanulmányok és jegyzetek. Szabó Dezső művei. Bp.,é.n.,Genius, (Világosság-ny.) Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, kissé laza fűzéssel.
Sík Sándor Gárdonyi, Ady, Prohászka - A lélek és foma a századforduló irodalmában Bp., 1944, Pallas. Kiadói papírkötésben, a borítója megviselt állapotban, az elülső borító leszakadt a könyvtestről, a hátsó borító részben elvált a gerinctől, a gerince hiányos, de belül jó állapotban.
Jules Verne: Sztrogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig. I-II. kötet. (Egyben.) Ford.: Zempléni P. Gyula. Bp.,é.n., Eisler G.,(Légrády-ny.), 183+1+126+2 p. Második képes kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, a hátsó szennylap és az utolsó lap kijár.