Jean Effel: Ádám és Éva szerelme. 1-2. köt. Fordította: Kolozsvári Grandpierre Emil. Bratislava, 1968, Epocha. Kiadói egészvászon-kötésben, a II. kötet borítója foltos.
Gyimesi László 2 könyve: Kérdezd meg Bulendát! (Sörkeksz a Vakegérből.) Még egy kört, Bulenda! (Sörkeksz a Vakegérből II.) Bp.,2002-2004, KKDSZ. Kiadói papírkötés. A Kérdezd meg Bulendát! c. könyv a szerző, Gyimesi László (1948-) által dedikált.
Gárdonyi Lajos: Véletlenül történt. Bp.,1942, May János Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. Első kiadás. A szerző, Gárdonyi Lajos (1896-1945) által dedikált. A színész, komikus politikai okok miatt 1940-től csak az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület (OMIKE) előadásain léphetett fel. Később behívták munkaszolgálatra, a szerbiai Borba vitték, ott élte a halál.
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, a réz kapocs nem záródik.
A magyar család aranykönyve. Útmutató a családi élet minden ügyében. II. kötet: Családi nevelés és a családi élet külső vonatkozásai. Bp., 1910, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., VII+696 p. Díszesen aranyozott gerincű, dombornyomásos kiadói egészbőr díszkötésben, kopott gerinccel, egy szakadt, részben kijáró kihajtható illusztrációval (160.-161. oldal.) Csak II. kötet. A kötetek szecessziós díszeit, előzékeit és kötését Basch Árpád tervezte.
Széchenyi. A magyarság hódolása a legnagyobb magyar születésének százötvenedik évfordulóján. Bp., 1942, Athenaeum, 330 p.+31 t. Kiadói dombornyomású egészvászon-kötésben, javított gerinccel, kötéssel, 3 hiányzó illusztrációval (Horthy Miklós (4. oldal), Bárdossy László (6. oldal), Országos Széchényi Emlékünnep a pesti Vigadóban (8. oldal.))