Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten Zahl der Lose: 178
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
1552722
30717
305
Hungarian commemorative medals and plaques
Numismatik
Zutt Richard (1887-1938) 1914. "KÉVE Művészegyesület" jelzetlen Br emlékérem. "A KULTURÁÉRT ÉS A HAZÁÉRT / A KÉVE 1914" (82mm) T:2,2- ph., ü. 1647092
30718
305
Numismatik
Antik témájú kétoldalas Br plakett (80mm) T:2- patina 1642007
30719
305
Numismatik
1846. "Felső-Eöri Pyrker János László egri főegyházmegye érsekének pappá avatásának 50. évfordulója" Br emlékérem. "IOANNI LADISLAO PYRKER PATRIAR ARCHI-EPPO AGRIENSI - K. LANGE / SACERDOTII IVBILAEVM VIII DEC MDCCCXLVI CELEBRANTI - METR CAPIT AGRIENSE D D" Szign.: Konrad Lange (57,81g/46mm) T:2 ph., ü. / Hungary 1846. "50th Anniversary of the ordination of Archbishop Johann Ladislaus Pyrker" Br commemorative medallion. Sign.: Konrad Lange (57,81g/46mm) C:XF edge error, ding
1641083
30720
305
Numismatik
1879. "Emlék Érem Székesfehérvári 1879 évi orsz. kiállítás / Gróf Zichy Jenő a kiállítás elnöke" fém emlékérem füllel. Szign.:K.S. (32mm) T:2,2- ph. 1646402
30721
305
Numismatik
1880. "Az Aradi I. Átalános Ipartársulat Kiállitása - Emlék érem" fém emlékérem (50mm) T:2 ph., patina 1646432
30722
305
Numismatik
1887. "Kolozsvár / Hódolat a magyar királynak" Br emlékérem füllel (32mm) T:2 ph., karc 1649314
30723
305
Numismatik
1896. "Jubileumi emlékérem" Br emlékérem füllel. "MAGYARORSZÁG EZER ÉVES FENNÁLLÁSÁNAK EMLÉKÉRE / ISTEN ÁLDD MEG A MAGYART" (28mm) T:2 kis ph. 1647333
30724
305
Numismatik
1896. "Lovag Taussig Tódor az A.V.T. elnöke látogatása emlékére - 1896. október 1-én" öntött, bronzozott kétoldalas fém plakett (95,5mm) T:2,2- 1641302
30725
305
Numismatik
1897. "II Vilmos - I. Ferencz József" fém emlékérem füllel. "EMLÉKÜL Ő FELSÉGEIK A MAGYAR KIRÁLY ÉS A NÉMET CSÁSZÁR JELENLÉTÉNEK A TATAI ŐSZI GYAKORLATOKNÁL 1897. ÉVI SZEPTEMBER HÓBAN" (29mm) T:2 1641347
30726
305
Numismatik
1906. "Ricordo Esposizione Internazionale - Milano / Tóth Angélának emlékül" Al zseton (32mm) T:2 1641602
30727
305
Numismatik
~1920-1930. "A Budapesti Ágostoni Evangélikus Főgimnázium 100 éves fennállásának emlékére" egyoldalas Br plakett, peremen "LUDVIGE. BUDAPEST" beütéssel (51mm) T:1- kis patina
1649993
30728
305
Numismatik
~1925. "Magyar Királyi Állami Pénzverő Látogatási Érme" Br emlékérem (35,5mm) T:1-,2
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF