Negyvennyolctól a negyvennyolcig. A magyar ifjúság könyve. Szerk.: Lukácsi Sándor, Patai Endre, Szabó Endre. Bp., 1948, Magyar Ifjúság Népi Szövetsége. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, ajándékozási sorokkal, intézményi bélyegzővel.
Dr. Ballagi Mór: Új teljes német és magyar szótár. Magyar-német rész. Második kiadás. Bp., 1864, Heckenast. Viseltes, laza korabeli egészvászon-kötésben.
Vas Zoltán: Tizenhat év fegyházban. Budapest, 1944, Kommunisták Magyarországi Pártja, 167 p. Kiadói félvászon kötés. A borítója foltos, kopottas. A kötése laza. Első kiadás. A könyvet valószínűleg nem itthon, hanem Moszkvában adták ki. Ritka!
Kapi Béla: Olthatatlan fákyla. Bornemisza Péter élete. Győr, 1942, Baross-nyomda. Uzsaly és Koncz (Harangszó nyomdája). Kiadói kissé kopottas illusztrált papírkötés.
H. Sienkiewicz: Volodijovszki úr. (A kis lovag). Történeti regény. Fordította Szekrényi Lajos. Bp., é.n., Szent-István Társulat. Második kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kopottas gerinccel, kissé laza fűzéssel.
Móricz Zsigmond: Hét krajcár. Elbeszélések. Móricz Zsigmond összes művei. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas gerinccel. Jó állapotban.
Fodor László: Novemberi vándorok. (Novellák.) Békéscsaba, 1917, Tevan. Kiadói papírkötés, a borítója megviselt, a gerince sérült, javított, cellux-szal ragasztott, de belül jó állapotban.