Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 516

Tolnai Világlexikona I.-VIII. kötetek Ismeretek tára. Az általános tudás és műletség könyve. A-E-ig. Bp., 1912-1919, Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadó Vállalat. Kiadói díszes aranyozott félbőr kötésben, fém dombor betéttel, kissé kopottas borítókkal, a VIII. kötet gerincén kisebb sérüléssel, de alapvetően jó állapotban, szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel, térképekkel, valamint egészoldalas színes képekkel, térképekkel.
14714.

Rufpreis:
4 000 HUF
30

Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai I-II. A két kötettben foglalt beszédeket, írásokat összegyűjtötte és korrajzi bevezetésekkel, kisérő jegyzetekkel ellátva, sajtó alá rendezte: Dr. Csergő Hugó és Balassa József. Előszót írt a műhöz: Apponyi Albert, Esterházy Móric,és Bárczy István. Vázsonyi Vilmos életrajzát: Pakots József, a zárószavát Dr. Vázsonyi János írta. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság. Kiadói kissé kopottas aranyozott félbőr kötés. Jó állapotban.
14715.

Rufpreis:
6 000 HUF

Vegyes verses könyv téte, 3 db:  Radnóti Miklós összes versei. Bp., 1963, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Bársony István: Egy darab élet. Bp., é.n., Légrády Testvérek. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval, kissé laza fűzéssel.  Malomhegyi István: Poémák. Bp., 1908, Lamepl R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, foltos borítóval.
14716.

Rufpreis:
800 HUF

A modern bűnözés II. Az előszót írta Dr. Váry Albert. Szerk.: Turcsányi Gyula. (Bp., 1929, )Rozsnyai Károly, 416 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Csak második kötet.
14717.

Rufpreis:
3 000 HUF

A szabad magyar sport tíz éve. 1945-1955. Szerk.: Örvös János. Bp., 1955, Sport Lap-, és Könyvkiadó. Kiadói kissé kopottas félműbőr kötésben, rengeteg fekete-fehér képekel.
14718.

Rufpreis:
3 000 HUF

14719.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

Új Magyar Tájszótár 1-5. Szerk.: B. Lőrinczy Éva, Hosszú Ferenc. Budapest, 1979-2010, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, az 1. kötet borítója kissé szakadt, de egyébként jó állapotban.
14720.

Rufpreis:
6 000 HUF

14721.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

14722.

Rufpreis:
2 400 HUF

Tótfalusi István: Kiejtési szótár. Idegen nevek, szavak, kifejezések, és szólások helyes kiejtése. Budapest, 2006, Tinta Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóval. Jó állapotban.
14723.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

A világ nyelvei. Főszerk.: Fodor István. Budapest, 1999, Akadémiai Kiadó. Kiadói műbőr kötés, kiadói papír védőborítóban. Szép állapotban.
14724.

Rufpreis:
6 000 HUF

Sakklexikon. Szerk.: Otto Borik. Fordította Bakcsi György. Budapest, 1994, Corvina Kiadói Kft. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
14725.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF