1902 Rippl-Rónai József Merkur Palotában tartott, egyik első kiállításának katalógusa. 1t (a művész portréja) + 20p szöveg + 6t. (képek ofszet reprodukciója hártyapapírral elválasztva). Az előszóban a kiállítás bevételét egy magyar iskolahajó építésére ajánlja fel, mely a magyar szellemet hivatott képviselni a távoli vizeken. Kiadói papírborítékban, szalaggal átfűzve (szalag és egy-két hártyapapír hiányzik) egyébként jó állapotban. Rendkívül ritka!
1906 Uránia. Népszerű tudományos folyóirat. Teljes évfolyam. 1-12. szám. Teljes, hiánytalan! Szerk. Klupathy Jenő és legifj. Szász Károly. Bp. 1906, Hornyánszky. Számos szövegközti fényképpel, ábrával illusztrálva. Félvászonkötésben.
1908 Huszadik század. Társadalomtudományi és Szociálpolitikai Szemle. Szerk.:Jászi Oszkár. 9. évf. XVII. kötet. jan-jún. Bp., Deutsch Zsigmond és Tsa, 695 p. Korabeli félvászonkötésben.
1909 Uránia. Népszerű tudományos folyóirat. Teljes évfolyam. 1-12. szám. Teljes, hiánytalan! Szerk. Klupathy Jenő és legifj. Szász Károly. Bp. 1909, Hornyánszky. Számos szövegközti fényképpel, ábrával illusztrálva. Félvászonkötésben.
cca 1910 Virágápolás - Blumenpflege. Szecessziós litho George Sturm akvarellje után / Flower care art nouveau litho after the watercolor of George Sturm. Julius Hoffmann, Stuttgart. 35x26 cm