Heinrich Renner: Durch Bosnien-Hercegovina Kreuz und Quer. Wanderungen von Heinrich Renner. Második kiegészített és bővített kiadás. Berlin, 1897, Dietrich Reimer, XV+566 p. + 1. nagy méretű kihajtható térképpel. Képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés. Német nyelvű könyv Bosznia-Hercegovináról. A térkép két helyen szakadt, de ezt leszámítva megkímélt, szép állapotban van. / Cloth-binding, with gilded, painted and illustrated cover. Book about Bosnia-Hercegovina by Heinrich Renner in german language. Second Edition. The map is damaged, but the other things are okay.
Mounteney Jephson A. J. -Stanley H. M.: A legsötétebb Afrikában. Emin Pasa és zendülés Equatoriában. Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Stanley H. M. közreműködésével írta Mounteney-Jephson A. J. (Stanley egyik tisztje). Egyetlen jogosított, az angol eredetiből fordított magyar kiadás. Negyvennégy fametszettel. Budapest, 1891, Ráth Mór. XVI + 634 p. Első magyar kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A könyv megviselt állapotban! A borítója kopott, foltos, sérült. A kötése sérült. A címlapon és a kötéstáblán tulajdonosi névbélyegzővel. Valamint tulajdonosi névbejegyzéssel.
Slatin Rudolf pasa: Tűzzel-vassal a Szudánban. Küzdelmeim a dervisekkel, fogságom és szökésem. 1879-1895. I.-II. köt. Fordította: Jankó János Bp. 1896. Athenaeum. XI+465+2 p.+1 térkép+329+4p.+1 térkép. Kiadói festett egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel. Több fekete-fehér egészoldalas képpel illusztrálva. A borítója kopottas, foltos. Ezt leszámítva jó állapotban van.
Gál Kelemen: A kolozsvári unitárius kollégium története (1568-1900). 1-2. köt. Kolozsvár, 1935, Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. A szerző dedikációjával! Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Szávay Gyula: Győr. Monográfia a város jelenkoráról. A történelmi idők érintésével. Budapest, 1896, Győr Szab. Kir. Város Törvényhatósága, 483+ 5 t. + 3 mell. (ebből 1 kihajtható, 2 kétlapos). A könyvből egy lap kijár. (31/32 p.) A címlapon jelzett négy fejezetből (I. A régi Győr 1848-ig. II. Győr 1848-49-ben. - III. 1848-tól a Milleneumig. IV. A Milleneum idejében.) a kötet az első kettőt tartalmazza; folytatása nem készült el. Egyetlen kiadás. Korabeli kopottas félvászon kötésben.
Krisztinkovich Ede: A viziutakról. Közgazdasági tanulmány. A vizitutak szerepéről, folyami hajózásunkról, a vizitutak fejlesztését célzó mozgalmakról és a magyar viziut-hálózat kérdéséről. A tervezett magyar és osztrák csatornák térképével. Budapest, 1901, Athenaum Irodalmi és Nyomdai R.T., 350 p. A szerző által dedikált példány! Kiadói félbőr kötés, márványozott lapélekkel. A gerince sérült. A borítója kopott.
Sven Hedin: A vándorló tó. Ford. Mezey Dénes. 54 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., 1940, Franklin. 291 l. 16 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. Jó állapotú, gyűjtői példány; a sorozat egyik ritka darabja.
Fényes Elek: Utazások az Északi Sarkvidéken. Átdolgozta Szívós Béla. / Ujabb Utazások az Északi Sarkvidéken. Második kiadás. / Szívós Béla: Nansen utazása lábszánkón Grönlandon keresztül. Budapest, 1905, 1911, Franklin-Társulat, 103+127+95 p. Számos képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés. A borítója kopott, foltos. Kötése meglazult, sérült.
Radnóti Dezső (szerk.): Erdélyi kalauz. Erdélyi Kárpát -Egyesület, Kolozsvár. Kolozsvált, 1901, Erdélyi Kárpát-Egyesület kiadása. Kissé foltos kiadói egészvászon kötésben