Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 152

Eötvös Károly: Gróf Károlyi Gábor följegyzései I-II. Bp., 1904, Révai Testvérek. Kiadói, szecessziós egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotú (gerincen szakadások, a lapok itt-ott foltosak)
12955.

Rufpreis:
800 HUF

Eötvös Károly: Utazás a Balaton körül I-II. Bp., 1908, Révai Testvérek. Kiadói, szecessziós egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotú (gerincen szakadások, a lapok itt-ott foltosak)
12956.

Rufpreis:
1 400 HUF

Berzsenyi Dániel versei születésének 200.  évfordulójára kiadott 1808. éví vers gyűjteménye facsimile változat. Félbőr kötésben, tékában, kísérő tanulmánnyal
12957.

Rufpreis:
1 000 HUF

Leclerc de Sept-Chênes: Essai sur la religion des anciens grecs ... I. Geneve, 1787. chez Barde, Manget, et comp. 226p. Félbőr kötésben / half leather binding
12958.

Rufpreis:
2 000 HUF

Beecher-Stowe, Harriet: Onkel Toms Hütte. Eine Erzählung für die Jugend. Nach - - neu bearbeitet v. Albert Geyer. Mit 5 farbigen und vielen schwarzen Bildern v. Kurt Gundermann. Leipzig, o.J., Abel & Müller. Kiadói kartonkötésben, festett védőborítóval (borító sérült) Hardcover, dust jacket (worn), illustrated
12959.

Beecher-Stowe, Harriet: Onkel Toms Hütte. Eine Erzählung für die Jugend. Nach - - neu bearbeitet v. Albert Geyer. Mit 5 farbigen und vielen schwarzen Bildern v. Kurt Gundermann. Leipzig, o.J., Abel & Müller. Kiadói kartonkötésben, festett védőborítóval (borító sérült)
Hardcover, dust jacket (worn), illustrated

Rufpreis:
1 000 HUF

Gogol: Egy őrült emlékiratai-Boris László illusztrálta. Budapest 1999. Wolfpress Kiadó. Reprint kiadás.
12960.

Rufpreis:
800 HUF

Mörike: Mozart prágai utazása. Bp., én. Rózsavölgyi. Aranyozott egészvászon kötésben
12961.

Rufpreis:
1 000 HUF

Halasy-Nagy József: Ember és világ, Kir. M. Egyetemi Nyomda, é.n. egészvászon kötésben
12962.

Rufpreis:
800 HUF

Petőfi album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., [Pesti Napló]. Kiadói, aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben, közepes állapotban
12963.

Rufpreis:
2 400 HUF

Vörösmarty album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., [Pesti Napló]. Kiadói, aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben, közepes állapotban
12964.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kassák Lajos: Anyám címére. Budapest 1937. Derkovits Gyula illusztrációival. Cserépfalvi Kiadása. Geincnél szakadás, kisebb foltokkal
12965.

Rufpreis:
2 800 HUF

Az Ujság Dekameronja. 100 magyar író 100 magyar elbeszélése 25 éves fennállásának ünnepére. Bp., 1927. Hungária ny. 194 p., A kötet címlapját és díszeit Kner Albert készítette. Kiadói, színes, illusztrált, zsinórfűzéses papírborítóban, gerincén javítással.
12966.

Az Ujság Dekameronja. 100 magyar író 100 magyar elbeszélése 25 éves fennállásának ünnepére.
Bp., 1927. Hungária ny. 194 p., A kötet címlapját és díszeit Kner Albert készítette. Kiadói, színes, illusztrált, zsinórfűzéses papírborítóban, gerincén javítással.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF