https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Skulpturen, Statuetten, Plaketten

Zahl der Lose: 114

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Johannes Gotz (1865-1934): Női akt. Bronz, márvány talapzaton, jelzés nélkül, m: 20 cm
1
14211.

Johannes Gotz (1865-1934): Női akt. Bronz, márvány talapzaton, jelzés nélkül, m: 20 cm

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
EUR
,
75,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
Horetzky (1969-): Antropomorf akasztó Széth fejjel. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 17x10 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (b. 1969): Anthropomorphic wall hook with Seth head. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 17 × 10 cm. Provenance: from the artists own collection.
1
14212.

Horetzky (1969-): Antropomorf akasztó Széth fejjel. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 17x10 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (b. 1969): Anthropomorphic wall hook with Seth head. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 17 × 10 cm. Provenance: from the artists own collection.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
EUR
,
81,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
26 000 HUF
26 000 30 000 36 000
Petrovits István (1945): Sütő András. Bronz kisplasztika. Jelzett 23x23 cm
1
14213.

Petrovits István (1945): Sütő András. Bronz kisplasztika. Jelzett 23x23 cm

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
EUR
,
125,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Hunyadi László (1933): Tamási Áron. Bronz kisplasztika. Jelzett 26x20 cm
1
14214.

Hunyadi László (1933): Tamási Áron. Bronz kisplasztika. Jelzett 26x20 cm

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
EUR
,
125,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Horetzky (1969-): Sárkány. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 15,5x11 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (1969-): Dragon. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 15,5x11 cm. Provenance: from the artist's own collection.
1
14215.

Horetzky (1969-): Sárkány. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 15,5x11 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (1969-): Dragon. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 15,5x11 cm. Provenance: from the artist's own collection.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
65 000 HUF
176,15
EUR
,
203,13
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
65 000 HUF
65 000 75 000 90 000
Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm.  A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. /  It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.
1
14216.

Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm. A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. / It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
48 000 HUF
130,08
EUR
,
150,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
48 000 HUF
48 000 55 000 65 000
Veronese Design Sárkányölő Szent György. Bronz bevonatú gyanta, jelzett, m: 26,5 cm
1
14217.

Veronese Design Sárkányölő Szent György. Bronz bevonatú gyanta, jelzett, m: 26,5 cm

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
EUR
,
43,75
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
14 000 HUF
14 000 16 000 19 000
Kótai József (1940-): IV. László Sopron kapujában. 2003, patinázott bronz, egyedi munka, 8x8 cm /// Proveniencia: az alkotó validálta.
1
14218.

Kótai József (1940-): IV. László Sopron kapujában. 2003, patinázott bronz, egyedi munka, 8x8 cm /// Proveniencia: az alkotó validálta.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
180 000 HUF
487,80
EUR
,
562,50
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
180 000 HUF
180 000 200 000 240 000
Dante mellszobra, márvány talapzaton, m: 19 cm
1
14219.

Dante mellszobra, márvány talapzaton, m: 19 cm

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
EUR
,
46,88
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Rápolthy Lajos (1880 -1954): Halárus. 1925. Festett gipsz, jelzett, kis sérüléssel, m: 33 cm
1
14220.

Rápolthy Lajos (1880 -1954): Halárus. 1925. Festett gipsz, jelzett, kis sérüléssel, m: 33 cm

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
EUR
,
68,75
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000
Tarasz Sevcsenko szobra, műanyag, talapzatától elvált, cca 30x23 cm
1
14221.

Tarasz Sevcsenko szobra, műanyag, talapzatától elvált, cca 30x23 cm

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 600 HUF
7,05
EUR
,
8,13
USD
Zahl der Gebote:
6
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Borozó - faragott fa szobor, m: 22,5 cm
1
14222.

Borozó - faragott fa szobor, m: 22,5 cm

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse