Fejér József - Czárán Zoltán: A versenylovak idomítása. (Trainirozás.) ) Balassagyarmat,[1916.], Hollósi-ny., 39+5 p. Kiadói papírkötés, a gerincen és a borítón kis szakadásokkal, az utolsó pár lap szélén egészen apró sérülésekkel.
Tátray János: A lótenyésztés és a ló külső formáinak (alakulásainak) ismertetéseBudapest, 1918, Pátria' Irodalmi Vállalat és Nyomdai Részvénytársaság kiadása és nyomása, IV p. + 208 p. + [5] t.: ill. Első kiadás. Kiadói papírborítóval. A fűzésnél elvált a borítótól a könyvtest.
Schwarznecker, [Gustav]: Pferdezucht. Rassen, Züchtung und Haltung des Pferdes. Berlin, 1894, Paul Parey, 1 (címkép) t.+ IX+[1]+603+[3] p.+ 40 t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
Lehndorff, Georg Graf: Handbuch für Pferdezüchter. Sechste, neubearbeitete Auflage herausgegeben von Siegfried Graf Lehndorff. Berlin, 1921, Paul Parey, 1 t.+ VIII+371+[17] p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, hiányzó hátsó szennylappal, mellékletek nélkül.
E. Freiherr von Maercken zu Geerath: Springprüfungen und Geländeritte. Oldenburg, [1911], Gerhard Stalling, 1 (címkép) t.+ [8]+320 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, több kijáró lappal.
Heinze, Theodor: Pferd und Reiter. Die Reitkunst in ihrem ganzen Umfange. Leipzig-Berlin, 1882, Otto Spamer, XXII+538+[2] p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, erősebben sérült, széteső állapotban.