Daudet, Alphonse: Contes choisis. Édition spéciale a l'usage de la jeunesse. Dessins de Émile Bayard et Adrien Marie. Paris, [1884]. Collection Hetzel (Imprimerie Belin Freres, Saint-Cloud). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 344 p. Egyetlen kiadás. Alphonse Daudet (1840-1897) francia újságíró, író és drámaíró, a korabeli francia irodalmi élet közismert, könnyű tollú alakja. Elsősorban társasági regényeiről, illetve Provance-ban játszódó történeteiről ismert, legnevezetesebb figurája a nagy nekibuzdulásairól nevezetes déli hazafi, Tartarin de Tarascon. Gazdagon illusztrált mesegyűjteményünket híres hőséről szóló humoros történet zárja; a Tartarin-komédia előtt tanulságos, érzelmes és hazafias mesék egyaránt felvonulnak. Oldalszámozáson belül 22 egész oldalas és számos szövegközti illusztrációval. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos, kötéstábláin enyhén foltos kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
[Folyóirat] Zászlónk. Ifjúsági lap. Felelős szerkesztő: Radványi Kálmán. Megjelenik minden hó 15-én. XXII évfolyam, 1-10. szám. (1923. szeptember 15. -- 1924. június 15.) [Teljes évfolyam, egybekötve.] Budapest, 1923-1924. Regnum Marianum Egyesület (Élet Irodalmi és Nyomda Rt.) 160 p. Az 1902-ben alapított Zászlónk folyóirat katolikus szellemiségű, gazdagon illusztrált ifjúsági lap, mely jelen formájában 1944 novemberéig létezett. A Regnum Marianum által kiadott katolikus ifjúsági lap egyszerre közölt történelmi, honismereti és ismeretterjesztő írásokat; cserkészeti, illetve irodalmi anyagot. A lap a háborús évek múltával visszatért eredeti ifjúsági irodalmi, honismereti, művelődéstörténeti, természettudományi ismeretterjesztő és cserkészeti témáihoz. A trianoni döntés utáni évekből származó ifjúsági évfolyamunk értelemszerűen kiemelten kezeli a határon túl rekedt magyarság sorsát. A lap grafikáit Márton Lajos és Petrasovszky Emmánuel rajzolta. A tartalomból: Palik Ferenc: Vulkán-völgy (tárcaregény) -- A földnélküli Hoichi. Japán legenda -- Ajtay Kálmán: A cserkészzászló (novella) -- Radványi Kálmán: Karcsi az állatvédő egyesület tagja lett. Karcsi psichológiával dolgozik (humoreszkek) -- Radványi Kálmán: Az éjjeli őrök (novella) -- Ackermann Kálmán: A pécsi diákok (novella) -- Ajtay Kálmán: Salef, az ács (elbeszélés) -- Upman a modern diákkonviktusban. Upman az okosak házában (humoreszkek) -- Veni Sancte Spiritus -- Sík Sándor: Hogy is állunk a Jézuskával -- Sajó Sándor: Most jöttem Erdélyből (vers) -- Radványi Kálmán: Regnumi diák (vers) -- Simándy Béla: Hontalan (vers) -- Sajó Sándor: A drégelyi várromon (vers) -- Sík Sándor: Karácsonyi álom (vers) -- Ismeretterjesztő írások: Farkas Gyula: Magyar diákok Berlinben hajdan és most -- Hogyan mulattak a régi pestiek? -- Elnémult harangok. Rákosi Viktorról -- Radványi Kálmán: Hogyan nyaral az amerikai család? -- Repülőgépen az Északi-sarkra -- Balanyi György: Hogyan dolgoztak a kémek a világháborúban? -- Nemoda Sándor: Az ókorban is volt szikratávíró. Hogyan táviratoznak a földrengések? Hogyan készül a természetes színű mozgófilm? Radiotelegrafia és telefonia a mindennapi életben -- Iszlai János. Hogyan építik a felhőkarcolókat? A modern hidak építése. A világítótornyok építése -- A patkós orrú óceánjáró -- A legsötétebb Afrika királyai -- Hadyma Emil: Egy méhecske leleplezései a szabályos hatszögről. Néhány levélen apró szakadásnyom, egy levélen apró, az oldaltükröt nem érintő hiány, néhány oldalon apró lapszéli foltosság. Az első előzéken régi gyűjteményi bélyegzés. Lakatos 4546. Poss.: II. kerületi ferences kölcsönkönyvtár. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
Kerényi György - Rajeczky Benjamin: Éneklő iskola. Vezérkönyv az énekes ábécéhez. Budapest, 1940. Magyar Kórus ("Élet" Irodalmi és Nyomda Rt.) 157 + [3] p. Első kiadás. Szövegközti kottákkal és ábrákkal gazdagon illusztrált tanári kézikönyvünk Kodály Zoltán két zenepedagógus tanítványának, Kerényi György (1902-1986) karnagynak és Rajeczky Benjamin (1901-1989) egyházzenei pedagógusnak közös munkája. Példányunk fűzése enyhén meglazult, a címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban.
3 db mesekönyv: Dobicz János: Két piros alma.; Icinke-picinke. Magyar népmesék óvodásoknak.; Kriza János: A csókalányok. Bp., 1962-1982, Móra. Kiadói félvászon-kötés / kartonált papírkötés, változó állapotban.