Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 73

1940 Ararát. Magyar zsidó évkönyv. Bp., 1940, Orsz. Izr. Leányárvaház. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé rojtos borító 160 p.
24342.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Antalffy Tibor:  Antiszemita volnék? (Budapest), 1990. A szerző magánkiadása (Diafilmgyártó Vállalat). 113 + [1] p. Egyetlen kiadás. Az iskoláit Budapesten és Melbourne-ben végző Antalffy Tibor (sz. 1933) szabadgondolkodó, műszaki munkák fordítója zsidó és keresztény hitről vallott kritikai nézeteit fejti ki magánkiadású kötetében. A munka második része héber olvasásmód szerint kötve. Fűzve, Váczi András színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
24343.

Antalffy Tibor: Antiszemita volnék? (Budapest), 1990. A szerző magánkiadása (Diafilmgyártó Vállalat). 113 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Az iskoláit Budapesten és Melbourne-ben végző Antalffy Tibor (sz. 1933) szabadgondolkodó, műszaki munkák fordítója zsidó és keresztény hitről vallott kritikai nézeteit fejti ki magánkiadású kötetében. A munka második része héber olvasásmód szerint kötve.
Fűzve, Váczi András színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
1939 Ararát évkönyv zsidó magyar almanach az 1939. évre, pp.:135, Kiadói papírkötésben
24344.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Dr. Hahn István: A zsidó nép története. A babiloni fogságtól napjainkig. A Pesti Izr. Hitközség vallásoktatási kiadványai I. Bp., (1947), Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner), 200 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, sérült, foltos borítóval.
24345.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
24346.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Éliás József: A samaritánus kérdés. Minden egyháztag, különösen pedig a zsidószármazású keresztyének lelki építésére    Bp., [1943.] Szerző, (Papír-Nyomda, Budapest). {Ádvent sorozat} 90+(6) p. Fűzve, kiadói, illusztrált (Knapp-M.M.) papírborítóban.
24347.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Otto Hauser: Geschichte des Judentums. Weimar, 1921, Alexander Duncker, VII+1+535+1 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az alsó sarkain kis sérülésekkel.
24348.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimales Gebot:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Dr. zalai Szalay László: A zsidó nők története. Hevesi Simon előszavával. Bp.,é.n., Globus, 355+1 p. Harmadik, bővített kiadás.Korabeli, aranyozott félvászon-kötés, eredeti papírborító bekötve, jó állapotban
24349.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 600 HUF
7,05
Minimales Gebot:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Stoics István: A zsidók királya. h.n., é.n., Élet és Egészség Kiadása. Kiadói papírkötés. 48p.
24350.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Tóra kiadás. Berlin, 1957. Brit Biblia társulat. 1384p. Elvált gerincű papírkötésben
24351.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Ehrenburg, Ilja Lasik Roitschwantz mozgalmas élete. Bp., é.n. Kosmos. 332p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
24352.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Évkönyv. Kiadja az Izr. Magyar Irodalmi Társulat. Szerk.: Bánóczi József. Bp., 1907., Izr. Magyar Irodalmi Társulat,(Franklin-ny.), 407 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült elülső szennylappal.
24353.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF