Antalffy Tibor: Antiszemita volnék? (Budapest), 1990. A szerző magánkiadása (Diafilmgyártó Vállalat). 113 + [1] p. Egyetlen kiadás. Az iskoláit Budapesten és Melbourne-ben végző Antalffy Tibor (sz. 1933) szabadgondolkodó, műszaki munkák fordítója zsidó és keresztény hitről vallott kritikai nézeteit fejti ki magánkiadású kötetében. A munka második része héber olvasásmód szerint kötve. Fűzve, Váczi András színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Dr. Hahn István: A zsidó nép története. A babiloni fogságtól napjainkig. A Pesti Izr. Hitközség vallásoktatási kiadványai I. Bp., (1947), Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner), 200 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, sérült, foltos borítóval.
Éliás József: A samaritánus kérdés. Minden egyháztag, különösen pedig a zsidószármazású keresztyének lelki építésére Bp., [1943.] Szerző, (Papír-Nyomda, Budapest). {Ádvent sorozat} 90+(6) p. Fűzve, kiadói, illusztrált (Knapp-M.M.) papírborítóban.
Otto Hauser: Geschichte des Judentums. Weimar, 1921, Alexander Duncker, VII+1+535+1 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az alsó sarkain kis sérülésekkel.
Dr. zalai Szalay László: A zsidó nők története. Hevesi Simon előszavával. Bp.,é.n., Globus, 355+1 p. Harmadik, bővített kiadás.Korabeli, aranyozott félvászon-kötés, eredeti papírborító bekötve, jó állapotban
Évkönyv. Kiadja az Izr. Magyar Irodalmi Társulat. Szerk.: Bánóczi József. Bp., 1907., Izr. Magyar Irodalmi Társulat,(Franklin-ny.), 407 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült elülső szennylappal.