1926 Mult és Jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József. XVI. évfolyam. 1926. január-december. Bp., Hungária, 439p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói. egészvászon-kötés,
1922 Mult és Jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József. XII. évfolyam. 1922. január-december. Bp., Hungária, 400p.. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói. egészvászon-kötés,
Judaism in Music and Other Essays. Richard Wagner. Translated by William Ashton Ellis. Licoln and London, University of Nebraska Press. Az 1894-es londoni első kiadás reprintje! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Liebe, Georg: Das Judentum in der deutschen Vergangenheit. Mit 106 Abbildungen und Beilagen. [Lipcse] Leipzig, 1903. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt in der Offizin W. Drugulin). [128] p. + 1 t. Első kiadás. Szövegközti illusztrációkkal rendkívül gazdagon illusztrált, bibliofil kötetünk az 1899-1909 között tizenkét kötetben megjelent, illusztrált művelődéstörténet, a "Monographien zur deutschen Kulturgeschichte" című sorozat önmagában is megálló része. A sorozat valamennyi kötete egy-egy társadalmi réteg történetét tekinti át, a németországi katonaság, nemesség, kézművesség, parasztság és a németországi gyermeklét társadalomtörténetének áttekintése után kötetünk a sokáig gettóban élő németországi zsidóság történetével foglalkozik. Kötetünk rajzai 15-18. századi népkönyvekből származnak, nyitóképét Robert Engels (1866-1926) grafikusművész készítette. (Monographien zur deutschen Kulturgeschichte. Band XI.) Aranyozott, illusztrált kiadói vászonkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Szép példány.
1914 Mult és Jövő. IV. évf. január-május, július-augusztus. Nem teljes évfolyam.Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Az Orsz. Magyar Izr. Közművelődési Egyesület Kulturbizottsága közreműködésével szerk. Dr. Patai József. Bp., 1914, Hornyánszky Viktor-ny., VIII+301+1+355-451+1 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött kopott félvászon-kötés, sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
Menóra könyvek I-IV. Judaika kolligátum: Kiss József: Jokli. Wien, 1925, Garai Irodalmi és Nyomdai Rt., 47 p., Sass Irén: Hires zsidó asszonyok. Wien, 1925. 59+ (6)p.; Heinrich Heine: A bacharachi rabbi. Budapest, 1925. Garai, 72p., Dánién Telekes Béla fordítása. dr. Molnár Ernő bevezetésével. Bp., 1925. Garai. 64p. Egészvászon kötésben.
Chaim Weizmann: Memoiren. Das Werden des Staates Israel. Zürich, 1953, Phaidon Verlag, 699 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, sérült kiadói papír védőborítóban. (A könyv Háim Weizmann (1874-1952) cionista vezető, izraeli politikus, a Cionista Világszövetség elnöke, a független Izrael állam első elnöke (1949-1952) Izrael állam létrejöttével kapcsolatos emlékiratait foglalja össze.)
Buber, Martin: Der heilige Weg. Ein Wort an die Juden und an die Völker. Frankfurt am Main, 1919. Literarische Anstalt Rütten & Loening (Druck von Oscar Brandstetter, Leipzig). 90 + [10] p. Első kiadás. Martin Buber (1878-1965) osztrák vallásfilozófus, szerkesztő, műfordító. Rövidebb tanulmányában a zsidóság szemszögéből vizsgálja a válságba forduló nyugati közösségek problémáit. Fűzve, feliratozott, sérült, enyhén töredezett kiadói borítóban. Példányunk első fedőborítója elválófélben a könyvtesttől. Körülvágatlan példány.
Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. (Szerkesztette: Vida Márton.) Budapest, 1939. (Szerkesztő - Lőbl D. és Fia ny.). 62 + [2] p. Egyetlen kiadás. A zsidótörvények idején készült, oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti fényképpel illusztrált kiadvány a magyarság politikai, kulturális céljaiban részt vállaló zsidó kiválóságok példájával érvel a zsidóság kirekesztése ellen. A kiadvány érdekes tipográfiai megoldása a munkában szereplő zsidó és magyar származású közéleti szereplők (költők, írók, képzőművészek, zeneszerzők, színészek, vállalkozók, országgyűlési képviselők, háborús hősök, sportolók) neveinek eltérő szedése. Kiadói papírkötésben borítón gyűrődéssel
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.