Gisold Lammel: Deutsche Malerei des Klassizismus. Leipzig, 1986, E. A. Seemann. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Berg - Wald - Meer. Die Landschaft als Erlebnis. Ein Bildwerk nach Meisterwerken der Malerei, Grafik und Fotografie. München, 1957, Kindler Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Irmgard Woldering: Götter und Pharaonen. Die Kultur Ägyptens im Wanderl der Geschichte. Herrsching, 1975., Pawlak. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé dohos.
Meisterwerke der Kunst. 10 Jahre Museumsstiftung Baden-Württemberg. Stuttgart - Karlruhe, 1992, Staatliche Kunsthalle Karlsruhe. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
Die Bilder der Deutschen. Was uns verbindet, was uns bewegt. Mit einem Vorwort von Frank Schirrmacher. Hrsg. von Johannes Thiele. München, 2005, Elisabeth Sandmann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Franz von Lenbach und die Kunst Heute. Köln, 2004, DuMont. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Heartfield, John Kiállítása: Még Mindig..., 1965 Ernst Múzeum 1965. június - július, 40 p. + 12 képmelléklet, papír kötésben a korábbi tulajdonos sűrű bejegyzéseivel,