Es ist zu lizitieren
24828.
Bücher: Andere kuriositäten
4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 HUF
Sully Prudhomme, [René François Armand]:
Poésies 1872-1878. Las Vaines Tendresses - La France - La Révolte des Fleurs - Poésies diverses - Les Destins - Le Zénith.
Paris, [1900 körül]. Librairie et Imprimerie de Alphonse Lemerre. 268 p.
René François Armand Sully Prudhomme (1839-1907) francia parnasszista költő, formaművész. 1865. évi bemutatkozása óta verseskötetek egész sorában érzékeny témákat megrímelő költő az anyai szeretetről, a társasági estékről, a hűtlenségről, a jóakaratról, a bánatról és a virágokról (olykor a hazaszeretetről) szerzett dalokat és szonetteket. A közönségkedvencnek számító formaművészt nem csupán a Francia Akadémiába vették fel, hanem 1901-ben (Tolsztojjal szemben) elsőként nyerte el az irodalmi Nobel-díjat. A nyert összeget a szerző a francia írószövetségre hagyta, az elsőkötetes költők támogatása céljára.
1900 körül megjelenő életműkiadásunk a költő lírai életművét hat kötetben adta ki, példányunk a sorozat önmagában is megálló harmadik része. (A parnasszista szerző körüli századfordulós kultusz, illetve a szerző életműve olyannyira speciálisan francia jelenség, hogy csak néhány szövegét fordították magyarra, önálló kötete magyarul nem jelent meg.)
(Oeuvres de Sully Prudhomme. Tome 3.)
Díszesen aranyozott gerincű, álbordás kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, körülvágatlan, szép példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |