Es ist zu lizitieren
24847.
Bücher: Andere kuriositäten
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 HUF
Moore, [Thomas] Tamás:
Lalla roukh. Keleti rege. Írta Moore Tamás. Angolból fordította Lőriczi Lehr Zsigmond.
Budapest, 1883. Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 268 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás.
Thomas Moore (1779-1852) ír származású angol költő, a romantikus nemzedék fontos tagja. Prózai részletekkel váltakozó verses románca keleti, perzsa-indiai tájakon játszódik. Egyetlen magyar fordítását a pozsonyi evangélikus líceum tanára, a számos nyelvből fordító pedagógus, Lőrinczi Lehr Zsigmond (1841-1871) készítette el, a műfordítást hagyatékából adta ki a Kisfaludy-Társaság.
Példányunkból az első repülő előzék hiányzik.
Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |