Es ist zu lizitieren
24848.
Bücher: Andere kuriositäten
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 HUF
Longfellow, [Henry Wadsworth]:
Longfellow költeményeiből. Makkabéus Judás, Pandora és kisebb költemények. Fordította Szász Béla.
Budapest, 1897. Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 259 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás.
Henry Wadsworth Longfellow (1807-1882) amerikai költő, tanszékvezető egyetemi tanár. Magyarra elsőként legnevezetesebb művét, a Hiawatha című indián eposzát fordították le, kötetünk a szerző lírai és balladaköltészetéből szemezget, illetve közreadja két drámájának fordítását.
Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |