Bücher: Andere Sprachen

Zahl der Lose: 49

Mann, Thomas: Der Tod in Venedig. Novelle. Berlin, 1913, S. Fischer, 145+[3] p. Német nyelven. Átkötött félbőr-kötésben, kissé viseltes állapotban, kopottas borítóval, sérült, ragasztott gerinccel.
24558.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
France, Anatole: Le Livre de Mon Ami. Paris, Calmann-Lévy. Bordázott gerincű félbőr kötés,, kopottas állapotban.
24559.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Gopal Singh: The unstruck melody. Dehli, 1964. Preet-Lari. 88p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. DEDIKÁLT a Magyar Írók szakszervezetének könyvtára számára.  Gopal Singh (1917?1990): indiai politikus, államférfi, író, költő, műfordító, kritikus, magát szabadságharcosnak nevezte. Az indiai parlament felsőházának tagja (1962?1968), Goa kormányzóhelyettese (1984?1987), Goa kormányzója (1987?1989), Nagaland kormányzója (1989?1990). Lefordította angolra a Granth Szahibot, a szikh vallás szentírását (vallási himnuszok csaknem 6000 darabos gyűjteménye). Az indiai nemzeti kisebbségek bizottságának vezetője, volt India bulgáriai és a karibi térség országaiba akkreditált nagykövete, sokat tett a vallások közötti párbeszédért, megértésért. Jézusról írt hosszú, epikus verse (The Man Who Never Died, 1969) olyannyira elnyerte VI. Pál pápa tetszését, hogy a Vatikáni Rádióban részleteket is felolvastak belőle. Pandzsábi nyelven írt verseit maga fordította le angolra, a kötet először 1964-ben jelent meg, Unstruck Melody címmel. 1965 novemberében egy indiai parlamenti jószolgálati küldöttség tagjaként járt Magyarországon, ekkor dedikálta a könyvet.
24560.

Gopal Singh: The unstruck melody. Dehli, 1964. Preet-Lari. 88p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. DEDIKÁLT a Magyar Írók szakszervezetének könyvtára számára.

Gopal Singh (1917?1990): indiai politikus, államférfi, író, költő, műfordító, kritikus, magát szabadságharcosnak nevezte. Az indiai parlament felsőházának tagja (1962?1968), Goa kormányzóhelyettese (1984?1987), Goa kormányzója (1987?1989), Nagaland kormányzója (1989?1990). Lefordította angolra a Granth Szahibot, a szikh vallás szentírását (vallási himnuszok csaknem 6000 darabos gyűjteménye). Az indiai nemzeti kisebbségek bizottságának vezetője, volt India bulgáriai és a karibi térség országaiba akkreditált nagykövete, sokat tett a vallások közötti párbeszédért, megértésért. Jézusról írt hosszú, epikus verse (The Man Who Never Died, 1969) olyannyira elnyerte VI. Pál pápa tetszését, hogy a Vatikáni Rádióban részleteket is felolvastak belőle. Pandzsábi nyelven írt verseit maga fordította le angolra, a kötet először 1964-ben jelent meg, Unstruck Melody címmel. 1965 novemberében egy indiai parlamenti jószolgálati küldöttség tagjaként járt Magyarországon, ekkor dedikálta a könyvet.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Rosenfeld, Isadore: Live Now Age Later. 1999, Warner Books. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
24561.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Philippe Pozzo di Borgo: Le Second Souffle. Suivi du Diable gardien. [Életrevalók c. filmet ihlető mű.] 2012., Bayard. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
24562.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 800 HUF
Minimales Gebot:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Balanyi György et al.: Hősök és szentek. Magyar szentek. Szekfű Gyula bevezetőjével. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp., [1941], Révai, 444 p. Kiadói egészvászon-kötés,
24563.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 200 HUF
Minimales Gebot:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Ernst Fischer: Das Mutterherz in der deutschen Dichtung. Eine Festgabe für Mütter. Leipzig, 1861, Friedrich Brandstetter, 1 t. + 155 p. Német nyelven. Kiadói kopott kartonált papírkötésben, száraz névbélyegzéssel a címlapon.
24564.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 600 HUF
Minimales Gebot:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Jay Shetty: 8 rules of love. London, 2023, Thorson. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
24565.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 200 HUF
Minimales Gebot:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Dan Brown: Angels and Demons. 2009., Corgi Books. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült, deformált gerinccel.
24566.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 200 HUF
Minimales Gebot:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Taylor Jenkins Reid: Carrie Soto is Back. London, 2022., Hutchinson Heinemann. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
24567.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 200 HUF
Minimales Gebot:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
4 db finn nyelvű könyv: Betti Alver (verseskönyv), Ylaneen Osuuskassan: Vuosikertomus, Tomintavuodelta 1936, Ylaneenkartano: Menneisyysen ja nykysyyden esittelya, Siemenjulkaisu 1938.
24568.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56
Minimales Gebot:
500 HUF
500 600 700
Bergman, Johan: Saga och sang. Nya dikter av - - . Stockholm, 1912, Wahlström &amp; Widstrand, 100 p. Svéd nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal. / In Swedish language. Paperback, with slightly damaged cover and a few slightly stained pages.
24569.

Bergman, Johan: Saga och sang. Nya dikter av - - . Stockholm, 1912, Wahlström & Widstrand, 100 p. Svéd nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal. / In Swedish language. Paperback, with slightly damaged cover and a few slightly stained pages.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56
Minimales Gebot:
500 HUF
500 600 700

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF