Stich

Zahl der Lose: 101

Johann Georg Schaedler (1777-1866) után Paul Jacob Laminit (1773-1831) metszése: Luxemburgi Erzsébet magyar királyné. Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, foltos, 34,5x23 cm
18337.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Német-Római császárok és feleségeik Rézmetszet, / ca 1750 Két lapos rézmetszet. Lapméret 43x36 cm
18338.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Német-Római császárok és egyházfők Rézmetszet, / ca 1750 Két lapos rézmetszet. Lapméret 43x36 cm
18339.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
II. Vilmos Braunschweig és Lüneburg hercege. Rézmetszet, / címerábrázolások ca 1750 Két lapos rézmetszet. 28x17,5 cm
18340.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
ca 1650-1900 Nagy ládányi metszet, nyomat, okmány, nyomtatvány, közötte kézzel írt levelek, réz és acél metszetek, átnézendő
18341.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Fried Probst Aug. Kätz Bécs ca 1700-as rézmetszetű látképe nagy méretben, cink lemezre nyomva 60x20 cm
18342.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
Alexander (Haliogabalus) és Maximinus Thrax, Spilius Macrinus, Antonius római uralkodók tetteit bemutató lap Münster, Sebastian: Cosmographiae. Basel, 1580. , fametszet, papír, . Színezett fametszet 5 db képpel Lap méret 22x35 cm
18343.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
cca 1914 Hohenzollern német császári-család, rajta II. Vilmos császár, papír, litográfia, foltos, üvegezett fa keretben, 36x49, keret: 43x55 cm
18344.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Japán művész: Jelenet. Fametszet, papír, jelzés nélkül. Üvegezett fakeretben. 22x35 cm
18345.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75
Minimales Gebot:
14 000 HUF
14 000 16 000 19 000
[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház négy női ruhakölteménye utcai sétákhoz. A Journal de Desmoiselles folyóirat 1863. évi májusi számának acélmetszetű melléklete. (1863). Paris, 1863. Imprimerie Gilquin et Dupain. Acélmetszet, mérete: 250x350 mm egy 270x390 mm méretű lapon. Divatképünk a tehetős családok 14-18 éves hölgytagjai érdeklődésére számot tevő párizsi divatlapból, a "Journal de Desmoiselles"-ből, a kontinens egyik legtekintélyesebb, ízlésformáló magazinjából származik. Illusztrációnk öt női modellje az Eugénia francia császárné által divatba hozott krinolint, az 1850-es évektől a császárság végéig uralkodó terebélyes, földet söprő, harangszoknyás kosztümöt viseli. A legújabb utcai divat fényes atlaszszövetből készült felsőruha, pártaszerű fejdísz és tekintélyes nyakcsokor viselését is követelte. A teljes testet takaró felsőkabát modelljeinken eltakarja a deréktájt változatlanul kötelező erős fűzést, ez utóbbi csak jobb oldali, felsőkabátot nem viselő modellünkön tanulmányozható. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Fathura, Feuella, Regina, Bluet és Spahis, a háttérben korabeli szalonbelső, vázával, függönyökkel, négyágú fali csillárral, ornamentikus keretben elhelyezett tapétaajtóval, mely fölött a divatház neve diszkréten húzódik meg. Divatképünk kihajtható mellékletként szerepelt a lapban, a lapszélen és a hajtások mentén szakadásnyomok, bal oldalt alul apró folt, a lapszéleken enyhe elszíneződés. Jó állapotú lap.
18346.

[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház négy női ruhakölteménye utcai sétákhoz. A Journal de Desmoiselles folyóirat 1863. évi májusi számának acélmetszetű melléklete. (1863).
Paris, 1863. Imprimerie Gilquin et Dupain. Acélmetszet, mérete: 250x350 mm egy 270x390 mm méretű lapon.
Divatképünk a tehetős családok 14-18 éves hölgytagjai érdeklődésére számot tevő párizsi divatlapból, a "Journal de Desmoiselles"-ből, a kontinens egyik legtekintélyesebb, ízlésformáló magazinjából származik. Illusztrációnk öt női modellje az Eugénia francia császárné által divatba hozott krinolint, az 1850-es évektől a császárság végéig uralkodó terebélyes, földet söprő, harangszoknyás kosztümöt viseli. A legújabb utcai divat fényes atlaszszövetből készült felsőruha, pártaszerű fejdísz és tekintélyes nyakcsokor viselését is követelte. A teljes testet takaró felsőkabát modelljeinken eltakarja a deréktájt változatlanul kötelező erős fűzést, ez utóbbi csak jobb oldali, felsőkabátot nem viselő modellünkön tanulmányozható. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Fathura, Feuella, Regina, Bluet és Spahis, a háttérben korabeli szalonbelső, vázával, függönyökkel, négyágú fali csillárral, ornamentikus keretben elhelyezett tapétaajtóval, mely fölött a divatház neve diszkréten húzódik meg.
Divatképünk kihajtható mellékletként szerepelt a lapban, a lapszélen és a hajtások mentén szakadásnyomok, bal oldalt alul apró folt, a lapszéleken enyhe elszíneződés.
Jó állapotú lap.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház öt női ruhakölteménye a legújabb báli szezonhoz. A Les Modes Parisiennes divatlap acélmetszetű melléklete. (1867). Paris, [1867]. Imprimerie Moine et Falconer. Acélmetszet, mérete: 250x385 mm egy 265x385 méretű lapon. Az 1843-1875 között megjelenő párizsi divatlap, a "Les Modes Parisiennes" a jól szituált polgárcsaládok iránymutató orgánuma volt. Vezető grafikusa Francois Compte-Calix, részletgazdag, dupla oldalas divatképünk is az ő munkája. Illusztrációnk öt modellje az Eugénia császárnő által az 1850-es években divatba hozott, fűzött, megközelíthetetlenséget sejtető, terebélyes, földet söprő krinolinszoknyás kosztümöket viseli, amely a korábbi évekhez képest már veszített bőségéből, és átmenetet jelent a császárság bukása után megjelenő, természetesebbnek tűnő turnűr-viseletekhez. A kosztüm felett fényes atlaszselyemből készült felsőruházat, amely sejtetni engedi a fűzőviseletet is. Az otthoni öltözet hajba tűzött fejdíszt is megkövetelt divatképünk tanúsága szerint. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Andréa, Altesse, Sultan, Nabad és Matinée, a háttérben korabeli szalonbelső, tükörrel és függönnyel, kanapéval, nehéz bútorokkal és vázákkal, mintás tapétákkal, háromágú fali csillárokkal, a középen elhelyezett benyílóval, melynek belsejében szerényen meghúzódik a divatház megnevezése. Jó állapotú lap, hátoldalán apró javítással.
18347.

[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház öt női ruhakölteménye a legújabb báli szezonhoz. A Les Modes Parisiennes divatlap acélmetszetű melléklete. (1867).
Paris, [1867]. Imprimerie Moine et Falconer. Acélmetszet, mérete: 250x385 mm egy 265x385 méretű lapon.
Az 1843-1875 között megjelenő párizsi divatlap, a "Les Modes Parisiennes" a jól szituált polgárcsaládok iránymutató orgánuma volt. Vezető grafikusa Francois Compte-Calix, részletgazdag, dupla oldalas divatképünk is az ő munkája. Illusztrációnk öt modellje az Eugénia császárnő által az 1850-es években divatba hozott, fűzött, megközelíthetetlenséget sejtető, terebélyes, földet söprő krinolinszoknyás kosztümöket viseli, amely a korábbi évekhez képest már veszített bőségéből, és átmenetet jelent a császárság bukása után megjelenő, természetesebbnek tűnő turnűr-viseletekhez. A kosztüm felett fényes atlaszselyemből készült felsőruházat, amely sejtetni engedi a fűzőviseletet is. Az otthoni öltözet hajba tűzött fejdíszt is megkövetelt divatképünk tanúsága szerint. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Andréa, Altesse, Sultan, Nabad és Matinée, a háttérben korabeli szalonbelső, tükörrel és függönnyel, kanapéval, nehéz bútorokkal és vázákkal, mintás tapétákkal, háromágú fali csillárokkal, a középen elhelyezett benyílóval, melynek belsejében szerényen meghúzódik a divatház megnevezése.
Jó állapotú lap, hátoldalán apró javítással.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
XIX. sz. közepe, C. Klette rajza után, Radcliffe metszése: Visegrád. Acélmetszet, papír, jelzett a metszeten, 9,5x15,5 cm
18348.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen