1971 Peugeot damals und heute. Schafbrücke/Saarbrücken, 1971, Peugeot Automobile Deutschland GMBH, 8+26 p.+IX t. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben.
Geleji Sándor dr.: Die Berechnung der Kräfte und des Kraftbedarfs bei der Formgebung im bildsamen Zustande der Metalle Bp., 1952. Akadémiai. 248 p. Geleji Sándor (1898-1967) mérnök, Weiss Manfréd Művek igazgatója (1945-49), kétszeres Kossuth díjas professzor, a szerző tulajdonosi névbejegyzésével, és bejegyzéseivel. Kiadói egészvászon kötésben
Kovács István - Zsoldos Lehel: Diszlokációk és képlékeny alakváltozás. Bp., 1965, Műszaki, 287+2 p. + XVII+3 t. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt borítóval. Megjelent 1180 példányban.
Koczkás Gyula: Örök törvények. A fizika regénye. (Budapest), [1947]. Béta Irodalmi Rt. (Kulcsár Andor ny.) 238 p. Koczkás Gyula (1905-1986) rádióamatőr, repülőpilóta, fizikus, gimnáziumi, később egyetemi tanár. Olvasmányos stílusban írt, szövegközti rajzokkal és ábrákkal, tudósportrékkal gazdagon illusztrált tudomány- és technikatörténeti ismeretterjesztő műve a modern találmányokon keresztül bizonyítja be a fizikai ismeretek fontosságát. A munka első kiadása 1943-ban jelent meg, második kiadásból való példányunk már sejteti a távolbalátó készülék (televízió) éveken belüli piacra kerülését, és megemlékezik az atomrombolás jelenségéről is. Példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult. (Emberi alkotás regénye.) Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Lauenstein, [Rudolf]: Die Eisenkonstruktionen des Hochbaues. Für den Schul- und Selbstunterricht sowie zum Gebrauch in der Praxis von - - . Erster Teil: Das Eisen und seine Verbindungen. Leipzig, 1914, Alfred Kröner, VI+189+(5) p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, egy kijáró lappal.