Biblia Hebraica Secundum ultimam Editionem Jos. Athiae, a Johanne Leusden Denuo recognitam, Recensita ... ab Everardus van der Hooght. + Prophetae Posteriores Amstelaedami, 1705. Boom / Waesberge, / Goethals / Borstius / Wolters / Halma / Van de Water et Broedelet. 1 t rézmetszetű címkép 48 sztl lev. 333 p.; 1 t 351p. 50 sztl lev. Korabeli sérült gerincű egészbőr kötésben, utolsó kb 100 oldal sarkán szöveget nem érő hiány, rézmetszetek kijárnak,
Biner, Joseph: Apparatus eruditionis praesenti ad jurisprudentiam. In quo Praeter Juris Universalis Principa Jus naturae, gentium, divinum, apostolicum, & pontificium, jus synodale oecumenicum, nationale ac provinciale. [...] Methodo historico-dogmatica colliguntur, et brevi ac clara idea delineantur. [...] Complectens indicem materiarum, quae in omnibus hujus operis partibus contintentur. Pars XI-XIII. [Egybekötve.] [Augsburg-Freiburg] Augusta Vindelicorum et Freiburgi Brisgoiae, 1766. Sumptibus Fratrum Ignatii, & Antonii Wagner. [4] + 438 p.; [4] + 296 p.; [2] + 353 + [1] p. A délnémet területeken szolgáló Joseph Biner (1697-1766) jezsuita szerzetes, történész és hitvitázó fő műve. Ingolstadti és innsbrucki egyetemeken betöltött professzori tiszte mellett 1754-1766 között 13 részben jelentette meg kánonjogi összegzését, melynek tárgyköre bőven túlmutat a kánonjogon, bőségesen tárgyalja ugyanis a nemzetközi jogot, a császárságon belüli birodalmi jogot, a választófejedelmek hatókörét, rögzíti a lutheri és janzenista hitreformról való jezsuita álláspontot. Példányunk a munka utolsó három részét, 11-13. részét tartalmazza, önálló címlapok után újrakezdődő lapszámozás szerint. A 11. rész a katolikus egyház fontosabb határozatait tárgyalja Szent Pétertől a jelenkorig, a 12. rész a katolikus Európán kívüli katolikus hit és egyházszervezés történetét és helyzetét vizsgálja, Ázsiában, Afrikában és az Amerikákban, kitérve a katolikus missziószervezés történetére is. A záró, 13. rész a teljes mű tárgymutatóját tartalmazza. Néhány oldalon foxing, néhány oldalon apró foltosság, az első előzéken latin nyelvű jegyzetek, illetve tulajdonlási sort alkotó latin nyelvű tulajdonosi bejegyzések. Öt bordára fűzött, aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon apró hiánnyal és kopásnyomokkal.
Alister E. McGrath: Bevezetés a keresztény teológiába. Ford.: Zsengellér József. Szerk.: Szabó István. Bp., 2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötések, jó állapotban
Concordantia Bibliorum juxta exemplar Vulgatae editionis: Sixti V. Pontificis Max. iussu recognigum et Clementis VIII. Autoritate editum Coloniae, 1663. Sumptibus Ioannis Friesenhagen, 1 t rézmetszetű díszcímlap, számozatlan oldalak. Egy két lap széle sérült. Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben
Gotti, Vincenzo Ludovico.: Vera ecclesia Christi signis ac dogmatibus demonstrata contra Jacobi Picenini appologiam pro Reformatoribus, & Religione Reformata, atque ejus ReligionisTriumphum. Venetiis 1763. Ex Typographia Balleoniana, ,532p., 28 p. + hozzákötve:
Papánek, Joannes Bapt[ista]: Materia tentaminis publici, quod ex selectis positionibus de universa philosophia habuit? Stephanus Almásy? in Collegio? Theresiano Vaciensi ex institutionibus ? ? ?mense Aug[usto] anno 1776.(Vacii 1776, Ambro. [14] lev Korabeli bordázott egészbőr kötésben
Kolligátum: [Baerenkopf Ignác (1741-1809)] Methodus recte gubernandi parochiam et dirigendi animas in s. tribunali poenitentiae 2. Tyrnaviae [Nagyszombat] 1803. ,Typis Venceslai Jelinek, 1 t. (címképmetszet), 2 lev. 384 l. 3 lev. Hozzákötve, Analytica expositio tenorum investiturae parochialis...Tyrnaviae [Nagyszombat] 1803. ,Typis Venceslai Jelinek, 71p. Hozzákötve: (Fuchs, Xaver Ferenc): Moralis philosophiae christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus... Posonii, 1802. Landerer. VIII, 224 l.
[Fuchs Xavér Ferenc (1744-1807)]: Moralis philosophiae Christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus, qui de his in Christianorum sensu genuino cum nexu recentioris philosophiae rationalis principiorum sanorum scientificam cognitionem sibi comparare, aut comparatam profiteri volunt. Contra sciolos. [Két kötetben kötve.] Korabeli sérült egészbőr kötésben
Gerhard von Rad: Az Ószövetség teológiája I-II. köt. I. köt.: Izráel történeti hagyományainak teológiája. II. köt.: Izráel prófétai hagyományainak teológiája. Ford.: Görföl Tibor (I. köt.), Bendl Júlia, Mándy Katalin, Szita Szilvia. Szerk.: Szabó István. Bp., 2000-2001, Osiris, 389 p.; 364 p. Kiadói kartonált papírkötések, jó állapotban
10 db Dalai láma könyv: Nyitott szívvel.; A tudat átalakítása.; A bölcsességszem felnyitása.; A Bölcsesség Óceánja.; Út az értékes élethez.; Egyetemes felelősségtudat.; Út a nyugalomhoz.; Dzogcsen.; Romboló érzelmek.; A béke szellemében. Vegyes állapotban.