Walter Rüegg - Hilde de Ridder-Symoens (szerk.): A History of the University in Europe. Vol. I-II. I.: Universities in the Middle Ages. II.: Universities in Early Modern Europe (1500-1800). Cambridge, 2010, Cambridge University Press, XXVIII+506 p.; XXV+(1)+693 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
Stael Madame La Baronne de- : Considérations sur les principaux évenements de la Révolution Française. I-II. Paris, 1818. Delaunay 440 p + 424 p. Korabeli félvászon kötésben Kissé sérült
Győrffy István: Magyar nép, magyar föld. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta Györffy György. Budapest, 1942. Turul. [Jövő ny.] 477 + [2] p. + I-XXIV. számozott képtábla + 2 térképvázlat + I-XI. számozott, különálló melléklet + 1 lev. mellékletjegyzék. Szövegközti ábrákkal. Kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblánál részben elvált.
Nancy G. Siraisi: History, Medicine, and the Traditions of Renaissance Learning. Ann Arbor, 2010, University of Michigan Press, IX+(9)+438 p. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. / In English language. Hardcover, with dust jacket.
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-1848. I-III. kötet. Horváth Mihály: Magyarország történelme IX-X. köt. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461+3 p.; VII+466+2 p; VII+508 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerinceken apró sérülésekkel.
Pethő Sándor: A római szent birodalom bomlásának okai és körülményei. (Dedikált.) Győr, 1907. "Pannonia"-könyvnyomda. 62 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Kedves Ottó barátomnak, Pethő Sándor. Kolozsvár. 1907. szept. 23." Pethő Sándor (1885-1940) közíróról, a Magyar Nemzet alapító főszerkesztőjéről kevéssé ismert tény, hogy eredeti szakmája szerint történész, történelemtanár volt. A Német-Római Birodalom 1806. évi megszűnésének centenáriuma alkalmából írt tanulmányában a nemzetek felett álló birodalom összeomlásának geopolitikai és társadalmi okait vizsgálja. Ez a szerző első nyomtatásban megjelent kötete. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
4 db családtörténeti repetítórium: A Festetics Családi Levéltár (Magyar Országos Levéltár 73.) Az Orczy család levéltára - Levéltárak Országos Központja, 1959 Az Esterházy család zólyomi ágának levélára. Levéltárak Országos Központja, 1963 A Bethlen család levéltára. MOL, 1979
Szulovszky János: A magyar kézművesipar története. Szerk.: - -. Bp., 2005, Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. Nagy gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Czettler Jenő et al.: Válasz gróf Károlyi Imrének ,,A kapitalista világrend válsága" cimü könyvére. A magyar válság kibontakozásának utja. Az egyik szerző, Mónus Illés (szül. Brandstein Illés) (1888-1944) szociáldemokrata politikus, újságíró által dedikált példány. Bp., 1931, Gutenberg, 104 p. Egyetlen kiadás. Borító nélkül, sérült címlappal, a lapok nagyrészt jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.